Foreign Policy: Защо кризата в Червено море все още не е засегнала енергийните пазари?
Въпреки, че атаките на хутите изглеждат произволни и на тях са подложени и кораби, които нямат нищо общо с Израел, все пак може да се проследи, че те се опитват да не атакуват петролни танкери, отбелязва Reed
Обратно в новинатаКоментари - Foreign Policy: Защо кризата в Червено море все още не е засегнала енергийните пазари? | Бизнес.dir.bg
Коментари
С две думи - Тръмп размрази добива на нефт и Близкият изток вече няма думата да определя каквото и да било, освен заплатите на наеманите (за кратко) футболисти.
1. Срива в БВП на златния милиярд е голям 2. Хомма Мунэхиса японский торговец рисом и финансовый делец, известный, прежде всего, изобретением интервального графика Вне всякого сомнения, Хомма использовал преимущества доступа к инсайдерской информации (благодаря огромному богатству и влиянию ему были доступны любые известия о состоянии и конъюнктуре рынка).
Късото се надяваше, че като разпали нова криза ще скочат цените, защото говняшка вече е в гъза, ама явно си направи сметката без кръчмар(Щатите)...
Цената се удържа заради политически интереси. Нали се сещате, че ако цената на нефта скочи ще скочат и приходите на Русия, а Америка е нетен вносител на нефт и ще трябва да плаща повече. Може Америка да отчита износ на нефт, но това е само по документи, защото американски фирми вадят нефт в други държави. Америка може да добива шистов нефт и газ, но доколкото знам този добив е по-скъп.
Да ви обясня, русия е основния спонсор на Иран. Без русия Иран заминава, основния и дълг е свързан с русия. Иран е единствения спонсор на хизбула и хутите. Точно от тука идва връзката на братушките и с цялата помия, искат да направят световен конфликт, да заметат поражението си в Украйна, където яко се осират. За това е цялата патаклама. Мислят си че като създават конфликти по целия свят ще им се размине. Надали.
Ми нормално.Преди при всеки изструел или пукната тръба спекулантите надуваха цените.Сега на спекулантите е казано да си траят за да не се дигат цените на пегрола и руснаците да им се намалят приходите.Спекулата винаги е била подчиненена на определени фактори!
Потапяне е на твоята тъпотия. Вече се е потопила до такава степен, че не може да изплува
Не се опитвай да мислиш не ти се отдава. В Америка добива на нефт е от частни компании т.е. цените се определят от пазара. Преди да почнеш да пишеш глупости вземи малко се образовай бе тиквоч!
Не съм запознат с геологията и нефта. Предполагам, че става въпрос за вкарване на вода в подземни пластове и след това се изкарва и лесно се разделят водата и нефта. Следва връщане на водата за следваща промивка. Подобно е и при извличането на шистов газ. Има твърдения, че най-големите запаси на нефт са в ...Канада под формата на т.нар. нефтоносни пясъци. За да се добие се изсича гората. Загребват се огромни количества земя, пясък... и се промива с гореща вода. Този добив обаче е ефективен при цена на петрола около и над 100 долара. Има клипчета из интернета.
О-о "пре-високо образованьи", кой и къде ти каза за държавен добив беее? Четеш, ама не знаеш какво четеш. Мнооо си преучил и вече си се омотал. Абе А-а-аре у лево и не забравяй хапчетата за успокоение.
Щото едни хора бият лошо. И щото Иран изнасят нефта си само с танкери. И както чуждите танкери могат да горят, така могат и техните.
В глобална икономическа криза сме, търсенето спада. Какво очаквате от цените в тази ситуация? Освен да падат или да стоят на 1 място?
Да бе, да, всичко върви по мед и масло: Петролът продължава да поскъпва заради нарушеното корабоплаване в Червено море публикувано на 20.12.23 в 15:53 Петролът продължава да поскъпва в сряда за пореден ден на търговия, тъй като инвеститорите остават фокусирани върху растящото геополитическо напрежение в Червено море, което влошава перспективите за търговското корабоплаване през този важен морски транспортен коридор. Към 15.30 часа българско време фючърсите на петрола сорт Брент се повишават с 1,1% обратно над 80 долара за барел за пръв път от 1-ви декември насам, докато фючърсите на американския лек суров петрол WTI поскъпват с 1,44% към 75 долара за барел -за пръв път от 4-ти декември. Това продължаващо възходящо движение е факт след поскъпването на важната енергийна суровина с над 3% през първите две сесии на търговия от началото на седмицата...
Според Б. Чуков "случващото се с хутите в Червено море и ракетите между Иран и Пакистан са удар от страна на САЩ върху нефтените канали на Китай. По всички тези маршрути ще започнат да излизат независими държави."
вероятно ги спира да отвърнат на тавана от 60 долара за барел с истинско ембарго като през 1973 г
Не съм го чел и нема го четем..... Защото имаме складове.... Ама след малко за следващата инфлация че е виновен Тръмп или Путин.
Да подчертая че нашите вече наят че и мишка нема мине през тоя коридор....или за какво го пишеме..
Путин подклажда напрежение със САЩ, обяви продажбата на Аляска през 1867 г. за "незаконна" История от KGŁ • oт 17ч Кратка история за това как Аляска става част от Съединените щати: Русия я продава през 1867 г. за 7,2 милиона долара, сделка, считана за взаимно изгодна по това време. Днес Аляска e част от САЩ, един от петдесетте щата, съставляващи страната и е неразделна част от нея повече от 150 години. Руснаците обаче не са доволни от това. Интересното е, че Владимир Путин изглежда е преосмислил продажбата на Аляска на американците. Това не е шега: той се опитва да създаде впечатлението, че влиянието му се простира не само върху бъдещите събития в страната му, но и планира да пренапише миналото. Затова той подписа указ, с който обявява продажбата на Аляска за незаконна. Това вероятно е началото на искане за връщането на Аляска от САЩ. Путин и неговите специалисти по пропаганда упорито изграждат образ на Русия като империя, която отправя искания към съседите си и, ако не бъде взета под внимание, прибягва до война и други последици. Както се видя в предишни години с Грузия и Молдова, Украйна преживя подобна тактика, както беше атакувана от съседната си страна през 2022 година. Изглежда, че Москва има претенции към САЩ сега. Владимир Путин подписа указ, с който обявява продажбата на Аляска на САЩ за незаконна. Това действие сигнализира началото на искане за връщане на територията и потенциално влизане в конфликт със суперсилата. Това обаче днес е само политическо позьорство и никой рационален човек не би предположил, че Русия може да нападне Съединените щати. Въпреки това, както се казва, непрекъснатото капково може да ерозира камъка. "Преди американците да конфискуват нашите имоти в чужбина, те трябва да помнят, ние също имаме какво да възстановим", заяви председателят на Държавната дума Вячеслав Володин по време на пленарно заседание през лятото на 2022 г. Тогава руснаците реагираха нервно на наложените от САЩ санкции срещу Москва. Тази пропагандна тактика може да не сплаши властите във Вашингтон, но перфектно илюстрира новия подход на Кремъл към международната политика и спазването на споразуменията. Днес в Русия факт, който е ясен и не се оспорва от години - че американците са закупили Аляска законно през 1867 г. за 7,2 милиона долара - не означава нищо. Интересното е, че Аляска играе значителна роля в отношенията между двете страни. Тук са разположени базите на USAF и USARAK (американските арктически военни сили). Центровете, открити във Форт Грийли и Ейелсън, са оборудвани с модерни машини, чрез които американците биха могли бързо да започнат атака срещу Русия, включително ядрени бойни глави. По-специално, Русия използва подобен пропаганден механизъм в случая с Крим, който беше законно прехвърлен на Украйна по време на ерата на СССР. Резултатът от този инцидент при режима на Владимир Путин е добре известен.