Коментари - ЕЦБ: Цените на жилищата са надценени | business.dir.bg
назад

ЕЦБ: Цените на жилищата са надценени

Това заяви членът на Изпълнителния съвет на Европейската централна банка Изабел Шнабел

Обратно в новината
| Редактор : Александра Ангелова

Коментари - ЕЦБ: Цените на жилищата са надценени | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Ами за да нормализирате пазара на недвижимости върнете лихвата по спестяванията на хората! Как така без лихва? Това е като да отмениш земното притегляне. Последствия и дисбаланси ще има. Това джендерство във финансите е тотална манипулация и няма нищо общо с честна конкуренция и капитализъм!

Бая време ви отне да го разберете. Специалистите го знаят от 2012 - 2014 г.

ВИЕ НЕ СПИРАТЕ ДА ПЕЧАТАТЕ ФАЛШИВО ЕВРО, БЕ КАЛИНКИ - КАК НЯМА ДА СА НАДЦЕНЕНИ

Ами да, ЕЦБ да спре да печата пари, нациналните банки да се върнат към нормалната лихвена политика и накратко: ОСТАВЕТЕ ПАЗАРНАТА ИКОНОМИКА ДА РАБОТИ, смотани бюрократи. Дайте свобода на бизнеса и спрете да му дишате във врата с откачени регулации. Върнете лихвите по депозитите, за да прекратите този кошмар с имотите!

Ситуацията е патова. Никоя валута няма покритие, а сме в хиперинфлация. Единствения избор е стагфлацията, която се вижда в страни като Япония и Гърция от десетилетия. Само дето не е ясно как това ще се случи глобално. Апропо. Спре ли да се печата, всички остават с по един хляб и една риза. Както в началото на 19 век. Щото сегашната "икономика" е изцяло на кредит.

Цените може да са завишени, жилищата да са надценени... Цената има ли цена, за да е надценена? Мисирки, сър.

ЕЦБ не сте се консултирали с бъгариските брокери, обслужващите медии и партийните строители. За тях имотите са отлична инвестиция.

То и на много други неща цената е "надценена". Нарича се инфлация и се получава, когато почне да се печата здраво пари без покритие. По този начин се ограбват спестяванията на хората и се въвеждат скрити допълнителни данъци.

Благодарим на банките, че са загрижени за нас.

В България само в София до някъде има доста надценяване поради това че много "наши фирми"земаха едни готови милиони от далавери и почнаха ударно да строят последните 10 години реално си имат и странични пари и не ги еня дали скоро ще продават заради това седат толкова празни а цените не падат точно защото не бързат.Ама вижте по провинцята как е в малките градове имат апартаменти за по 20-30 хиляди и то обзаведени

След Нова година цените ще падат.

Ами спрете да бълвате пари бре, и вие и хамериканците. С тоя ковид се насрахте направо - пари за тоя пари, за оня. Нали знаете, че няма нищо по-пагубно за икономиката от безплатни пари, тоест пари, които не са изкарани? Не само, че не помагате така ами наливате една свръх-ликвидност, което естествено води до инфлация и хората стават още по-бедни като следствие на това безконтролно раздаване! Иначе сложете висок данък за жилище, в което не се живее и цените бързо ще дръпнат надолу.

В един малък град един познат си купи панелен апартамент с три стаи и кухня, строен 1980 г., за 60 хил. лева, необзаведен, освен ако не се смятат старите мебели в кухнята. Жилището се нуждае от основен ремонт, който ще излезе най-малко 15 хил. лева. За качествено обзавеждане ще му трябват още 15 хил. Толкова за евтинията.

При инфлация за която не се знае кога ще бъде овладяна, с 15%корпоративен данък, акциз на горивата повишаващ се с 18-24% от 1-ви януари, цени на суровини и доставки с отложена дата и анекси, май ще трябва да се замислим кога ще бъде свалена цената.

Не сте прав. Повечето пари в употреба не е ревносилно на инфлация. Цените се определят от бизнеса и само от бизнеса зависи дали ще има инфлация. При наличието на повече пари има различни начини да си увеличиш печалбата. Например да вдигнеш цените на стоките/услугите, които предлагаш. Това ще създаде инфлация. Реално бизнесът няма да има повече стойност, защото като вдигаш цените, после работниците реват, че живота е поскъпнал и искат по-високи заплати. И до няколко години разбираш, че си направил грешка, защото си помогнал парите да поевтинеят. Друг начин е да увеличиш производството/оборота. По точи начин бизнесът се развива, прибираш повече пари, имаш повече персонал, а парите не са обезценени. Въпрос на избор.