ЕС планира да финансира чуждестранни проекти за LNG в опит да намали цените и подобри конкурентоспособността
В плана си за осигуряване на достъпна енергия Общността може да подкрепи и американски проекти, за да увеличи вноса от САЩ и така да избегне търговска война
Обратно в новинатаКоментари - ЕС планира да финансира чуждестранни проекти за LNG в опит да намали цените и подобри конкурентоспособността | Бизнес.dir.bg
Коментари
Европа се нуждае от енергийна сигурност, а втечненият природен газ е чудесна алтернатива. Инвестициите в инфраструктура за ЛНГ ще гарантират стабилни доставки и ще ни направят по-малко зависими от определени доставчици.
Конкуренцията е тази която ще понижи цените. Ако Европа се надява аамо на американския газ е прецакана. Ако на пазара има руски,американски,катарски и норвежка газ цените ще са съвсем други. А и много хора забравиха че ниски цени се получаваха при дългосрочни договори. На някой персони им се стори че пропускат така да се закачат на хранилката и създадоха газовата борса в Холандия.
Да им е скъпо топлото и тока гадно е че ни задължиха да има прекупвачи на ток и докараха чужди фирми да печелят. Тока става скъп а пари хората нямат.
Какъв опит да се намалят цените? Нали бяха ниски, нали паднаха нам колко си пъти и бяха ок?
Диверсификация, а? Бум шака лака Северен паток, а? Бете си майката сига!лапайте, лапайте! По-ефтино било, педали нещастни!
В началото на другата година е пусковия срок на най-големия терминл за газ в света в Катар. Натискът за сключване на дългосрочни обвързващи договори е заради това. Конкуренцията между най- големите доставчици - Катар, САЩ, Канада ще се изостри неимоверно, което ще доведе до срив в цените на природната газ в световен мащаб. В случай на отпускане на санкциите върху Иран, натиска върху цената на природната газ ще се усили още повече. Проблемът за Щатите и Канада е, че Катар и Иран добиват газта при много по-ниски разходи. Остава въпросът на кой ще е нужна газ през 2026 година - само на изостаналите държави, където изкуствено са създадени прегради пред въвеждането на ВЕИ.
Я ни осведоми, веи и соларки как прават изкуствени торове и химия.. Щото газта не е само за горене, както и петролът
Наливаш пари в нещо, което не е сигурно дали ще е по-евтино в бъдеще! Вместо да се договориш с Русия! Липса на всякаква икономическа логика.
Не ги мислете ЕС-олигарсите, те винаги ще си живеят охолно , сметката ще я плащаме ние.....
Тоест - да направи пак точно същото, което и когато "скъса със зависимостта си от руския газ", ги-ги-ги!
като се готвехте да воювате с Русия... или наистина си повярвахте че санкциите от Ада ще сринат икономиката и за три месеца, и вече щяхте да делите кожата на Мечока;)