ЕС на съдбоносна среща: Ще вдигнат ли блокадата върху трилионите Полша и Унгария

Полски вицепремиер съобщи, че е Варшава и Будапеща са постигнали компромис с Берлин, но ЕК твърди, че засега ветото не е вдигнато

Обратно в новината

Коментари - ЕС на съдбоносна среща: Ще вдигнат ли блокадата върху трилионите Полша и Унгария | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Не се даде Ясен отговор Какво означава точно върховенство на закона ветото няма да бъде вдигнато. Щото в момента неспазване на върховенството на закона може да се изчистя и неприемането на истанбулската конвенция например. Или не разрешаване на еднополовите бракове.

Т.е. предвидените 750 милиарда за борба с последиците от коронакризата ще останат блокирани, страните от ЕС няма да могат да ги ползват, това ли искаш да кажеш? Подобна мисъл е абсурдна. Макрон ясно каза, че няма опасност тези пари да останат блокирани и ще се ползва друг механизъм, ако бъде наложено вето! Според мен приемлив вариант за оттегляне на ветото и излизане на правителствата на Унгария и Полша с дойстойнство е изричен текст като тук описания, че санкцията за спиране на средствата за съответната държава влиза в сила след решението на съда към ЕС, което е логично и без включване на такъв тесст! Всяко решение на всяка институция, което е обжалвано, влиза в сила след отхвърляне на жалбаата!

Че къде ще идат? В Евразийския?

Че къде ще идат? В Евразийския?

В ранните часове на 12 декември 2015 г. застанах заедно със световни лидери, за да приветствам приемането на Парижкото споразумение за изменението на климата. Години на преговори и разочароващи неуспехи бяха ограничени от двуминутни аплодисменти за френския външен министър Лоран Фабиус, когато той удари чука и въведе уж по-зелено, по-устойчиво бъдеще. Пет години по-късно споменът за Париж е горчив. Напредъкът по това, което се нарича „национално определен принос“ - самоопределените климатични цели на всяка държава - в най-добрия случай е неравен и действията по всички ангажименти остават тревожно ниски. Но има много обнадеждаващи събития от 2015 г. Насам през ноември 2021 г. Великобритания ще бъде домакин на 26-ата конференция на ООН за климатичните промени (COP26) в Глазгоу.

САЩ Русия Китай и Индия на практика не се интересуват от климатичните проблеми. и нямат намерение да спазват каквито и да било ограничения. А за твое сведение те са най-големите замърсители в света.

А бе променяйте регламента решенията да се приемат с квалифицирано мнозинство бе, тъпаци! Иначе цял живот ще трябва да се съобразявате с помияри като поляците и унгарците!

сме ние българите. Винаги сервилно одупени към силния на деня и накрая водим 4 войни и губим 4 войни

Но ЕС не е федеративно образувание, а съюз на независими държави. Накрая ще се окаже че Великобритания с право е напуснала ЕС

Великобритания има други приоритетни свързаности, със САЩ и с Британската Общност, най-вече Канада, Австралия, Нова Зеландия, Индия, но и с останалите страни. Членството и в ЕС беше в противоречие с тях! Относно ЕС, с това вето този съюз заприличва на нещо като нищо! Не може да се допуска рекет, трябва да се промени регламентът!

Рекет? Какво значи според тебе върховенството на закона? За кой закон става въпрос? Полския унгарския германския френския? Там е проблемът никой не може да даде отговор Какво означава върховенството на закона.

Терминът върховенство на закона е съвършено ясен и няма абсолютно никакво двусмислие! Под върховенство на закона се разбира: 1. Спазването на всички национални закони без изключение за съответната страна. 2. Синхронизиране на националното законодателство с европейското, което е приоритетно. Предвидените санкции са в този аспект, защото има някои закони в Унгария и Полша, които не са синхонизирани с европейското законодателство. По този въпрос обаче наистина трябва да се произнесе съдът към ЕС, за да отпаднат съмненията за политически мотиви, особено на фона на влошените отношения на правителствата на Унгария и Полша с тези на останалите страни!

Ако на затворниците пенсионери не спират пенсията, защо на държава в ЕС нарочена че не спазва върховенството на закона ще се спират парите?

Защото няма друг реален механизъм за налагането на върховенството на закона, а и на всяко друго правило. Без финансови санкции всичко остава в сферата на пожеланията!

Тогава държавата България да спира парите на сънародниците ни, които не спазват закона. Гледам няма друг начин да ги накараме да спазват закона. Иначе как да разбирам новините че еди кой си имал десетки криминални регистрации и няколко излежани присъди. Или отново ще се мери с двоен аршин и нас ще ни сочат че нарушаваме правата, а други ще се оправдават че "нямало друг начин"

В България това се прави, запорират се банкови сметки и недвижими имоти!

Не бъркай запорирането на незаконно придобитите активи (пари и имущество) с определените със закон плащания от бюджета

Тъп европейски съюз

Аре деблокирайта кинтите, че чекмеджето трябва да се пълни!

""Ще вдигнат ли днес блокадата върху трилионите Полша и Унгария"" Дали някога България може да постъпи като Унгария или Полша?? Ще кажа твърдо "ньее"".Нашето правителство е послушно и национално предателско.

Сигурно едно време щото комунистическо правителство беше изключително смело. и се противопоставяше на Москва може би? Дали да припомним Какво направиха с икономиката на България ония правителства след падането на БКП? Да точно за ония 20 години говоря. Дали да припомним че въпреки натиска, поставихме категорично вето на Македония? Ама от хора които пак си мечтаят за съветска окупация какво да очаквам друго.

че си един непоправим глупак!Такъв явно ще си и умреш!!!

Да ги прегърне.

ША КЛЕКНАТ, ЩОТО ЧАКАТ НА ЕС ПАРИТЕ ПОМИЯРИТЕ! ЩОТО ПУТИН ДАВА В ЧЕКМЕДЖЕТАТА, АМА ЗА ДЪРЖАВАТА НИЩО НЕ ДАВА, ЗА РАЗЛИКА ОТ ЕВРОПЕЙЦИТЕ... Е, ПРОКАРВАТ СИ ТЕХНИТЕ ИНТЕРЕСИ, РАЗБИРА СЕ, АМА НАЛИ ТАКА БЕШЕ" "МОЖЕ ДА РЕШАВА САМО ТОЗИ, КОЙТО ИМА ПАРИ БЕ! КАТО НЯМАШ ПАРИ ТИ, АККВО ЩЕ РЕШАВАШ?" - МЕЖДУВПРОЧЕМ ЕДИНСТВЕНИЯ УМЕН ЛАФ НА БАЙ ТОШО!