Коментари - Епъл може да изнесе до 30% от производството си от Китай | business.dir.bg
назад

Епъл може да изнесе до 30% от производството си от Китай

Причината е търговската война между Вашингтон и Пекин

Обратно в новината
| Редактор : Калин Каменов

Коментари - Епъл може да изнесе до 30% от производството си от Китай | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Ще напуснат Китай, но къде ще отидат? Във Виетнам! Няма да се върнат в САЩ. Как това прави Америка велика не разбирам, бай Дончо ги разбира тези неща. По-скоро с този си ход ще направи Виетнам велик, което е парадоксално. Освен това, ще пренесат производството във Виетнам, но нали компонентите пак се произвеждат в Китай!? И трето, но не на последно място, Китай от доста време произвежда за цял свят всичко, съответно получава пари от цял свят. Натрупали са бая парички и ако американците си мислят, че китайците ще стоят със скръстени ръце докато те си изнасят производствата от Китай, много се лъжат.

Ако си мислиш че само Епъл ще изнасят производство жестоко се лъжеш. В Китай основно се сглобяват телефоните. Инак частите се правят по цял свят.

Те може и да го изнесат, ама ще им струва прескъпо. И не се знае дали на същите места, където смятат да изнасят, китайската страна няма да направи контраинвестиции с по-висок номинал. По същия начин руснаците засилват танкерната си мощ за втечнен газ и цакат американската страна, принуждавайки я за пореден път да забранява свободната търговия. Тъжно е в тия последни дни да си американец. Навсякъде прецакан.

Да прави "контра" инвестиции, бе, каквото и да значи това. Руснаците не могат да цакат САЩ със танкерите си, защото са терминалите никнат като гъби, а са в процес на изработка поне стотина танкера.

Какво точно означава това? Означава, че епъл няма да купува от тези китайски заводи. Не може примерно да изнесе машините, защото всички тези фирми са с най-малко 51% китайско участие. Та епъл няма да се снабдява от тях. Ако Китай иска, може в тези фирми да си прави телефони, но те няма да носят името епъл. Това вече сме го виждали. IBM решиха, че няма да произвеждат в Китай и жълтите и да направят нещо, то ще е жалко и непопулярно, защото не може да носи името IBM. Онова което направиха китайците се казва Леново, а дали е популярно или не, можете сами да прецените. Колкото до IBM - спомняте ли си за тях?

Самата марка Леново е руско наименование, защото проектът е съвместен китайско-руски. А това се прикрива, за да не пуснат латерната на истерията реднеците.

Мексико и Индия също са в Митническа война със САЩ. Кауна да покани Нагризаната ябълка....в Турция. Нещо както Фолксваген в....извън България.

Малко уточнение. Споменатите в статията компании са големи производители на компоненти и наситени печатни платки, които работят от десетилетия на пазара. Част от тях са тайвански, друга - китайски. Дънната платка на лаптопа ви, освен ако не е asus, msi или clevo, е произведена в някой от тези заводи. Епъл не им е мажоритарен клиент, с изключение на foxconn - те ексклузивно произвеждат дъната за компютри и латопи епъл. Вероятността да напуснат Китай където работят от памтивека, предвид всички разходи и трудности (трябва буквално да се преместват огромни заводи), клони към нула. Може би с изключение на foxconn. Епъл са големи, но не толкова че под тяхно давление големи и богати компании да обикалят като омитарки от югоизточна Азия до Индия.

Започват да обучават виетнсмци. След 20 години ще имат хора да поемат изнесеното от Китай производство.

И епълския софтуеър ли се разработва в Китай от 1.8млн китайци?

И като се преместят извън Китай,един телефон ще стане 5000 лева...Да си ги купуват американците...

А защо не си го правят в САЩ? Що всички големи ползват евтината работна ръка? Някои страни умишлено се държат в криза, за да може за без пари да ползват труда на хората там.

lu4ka

И като преместят производството в Индия, Apple ще стане най-голямата щайга.

В Индия в момента се правят половината телефони на Епъл.

ми да дойдат в България! имаме мостове, имаме магистрали... а в Правец имаме и опит с производство на продукти на епъл