Коментари - Банките вдигнаха печалбата към края на май със 73% на годишна база до 1,3 млрд. лева | business.dir.bg
назад

Банките вдигнаха печалбата към края на май със 73% на годишна база до 1,3 млрд. лева

БНБ представи анализа си за състояние на банковата система към края на петия месец на годината. Заедно с това обяви разпределението на кредиторите по групи

Обратно в новината

Коментари - Банките вдигнаха печалбата към края на май със 73% на годишна база до 1,3 млрд. лева | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1

Коментари

Управление "банков надзор" трябва да бъде закрито поради нищоправене. Само в БГ банките имат свръхликвидност, защото вземат такси и комисиони за всяко едно нещо, и не плащат лихви по депозитите. А те не работят със собствени пари, а с тези на вложителите на които пък не плащат лихва по депозита, и той е с отрицателна доходност. Така моите пари се раздават за кредити на Сульо и Пульо без обезпечение / ново жилище ха ха/, за да прибере банката и служителя комисиона, но след година - две картината ще е както през 2009-2010 г. Достатъчно е да да увеличат например отново прага на плащанията в брой - да е до 20000 , а не както е сега - до 5000 лв и ще видите разликата в картинката. Не смея дори да мечтая от БНБ да си свършат работата, да ограничат видовете и размера на таксите и комисионите, и да започнат да рботят за хората, а не за банкерите!

В България плащаме едни от най-високите такси за банкови услуги, в същото време услугите и защитите от банкови измами са едни от най-лошите в цяла Европа.

А българина обедня с 1,3 млр.лв!

Ама то щото е прост, прост та чак тъп!

на българина вдигнаха цената на тока! 1. Помощи за войната на Окрайна; 2. Повишен военен бюджет на държавата 3. Ново голямо надупванена на САЩ и лай НАТО Пак класувйте за зомбитата от ПП и рекетьорите от ГЕРБ и плащайте без да мрънкате !

Това е свръхпечалба за сметка на клиентите. Да се изземе 100% и вкара в бюджета за целеви социални разходи.

Аз влязох в една банка, пръднах, оставих им 2 лв., че толкова им била таксата по тази операция и си излязох, всички доволни.

печалба на банка означава ограбване на клиенти

Със сигурност са на печалба. Днес изтеглих 1000 евро от Първа инвестиционна и ми взеха 9 евро за услугата.

Печалбите на банките не идват от инвестиционни проекти, вложения в печеливши фндове и дейности , а от вдигане на таксите, с които непрекъснато увеличават дрането на ползващите техните услуги. Скоро ми се налложи превод на 23 лв. от ДСК до Уникредит за което платих 7 лв. или казано по друг тачин 33 % от сумата на превода. И какво прави БНБ единствено контролират резервите на банките. Див банков канибализъм.

Другият път ги пуснете през елетронно банкиране и ще Ви струва около 1 лев.

73% РЪСТ на ПЕЧАЛБАТА на БАНКИТЕ?! Изчакайте да ни набутат в ЕВРОЗОНАТА и да видите РЪСТА на ПЕЧАЛБИТЕ на ЧАСТНИТЕ банки, след като ВАЛУТНИЯТ Резерв на ДЪРЖАВАТА се разпредели между БНБ и ЧАСТНИТЕ банки в съотношение 1:10!

Защо ползвате банки?

Щото НАП така иска. Или ти плащаш над 10 хилки по свързана операция срещу касов бон?

"Печалбата за едни е загуба за други."

Печалбата е за предприемчивите и умните Загубата е за мързеливите и глупавите

сега държавата да им наложи 150% данък печалба и да има за социални !

Елементарна математика и предприемачески дух При висока печалба, последното което биха направили банките е да вдигат лихвите по кредитите, за да не секне кредитирането Никой не би рязал клона на който седи Но ако ти си с предприемчивост и бизнес нюх и схващаш написаното горе, ще разбереш че инфлацията изпреварва В ПЪТИ вдигането на лихвите по кредитите Сиреч: Купуваш жилище с кредит 1000лв месечна вноска Догодина вноската ти скача на 1010 лв, но покупателната способност на 1000лв ще се равнява на 800лв Никой не е казал че трябва да се загробваш за 30 години, просто всеки момент можеш да разкешиш при което не само ще си спестил стойността на парите, но реализираш и печалба.... Капиш?

Как се "разкешва" имот с ипотека към банка? отговор: Никак! Да оставим настрана, че 99,995% от всички ипотечни кредити в България са с анюетни вноски, при коитоито пре един 20 годишен период на погасяване в първите 10 години изплащаш САМО лихви. Та дори и да искаш да "разкешиш" в най-добрия случай ще си вътре с лихвата. Освен това болшинството имоти се предлагат с нереални квадрати. И всички се оправдават с "идеални" и "общи части" които също трябвало да се избиват. Реалните сделки на имоти в момента показват, че за ново строителство има между 15 и 20% "написване на квадратурата.

Добре обират българите! И така ще е докато търпим!

Печалбата на банките се е вдигнала но лихвите по депозитите отрицателни. До кога?

Апетита идва с яденето. Постоянно се чудят какви такси да измислят и колко да ги вдигната.

Да приемаме това евро най-сетне, че да има някаква регулация на този пазар!

Едно време такива мухльовци като тебе разправяха, да влезем в ЕС, че да имаме най-после истинско правосъдие и правова държава...

Избор на шеф, на БНБ: Всъщност трябваше изборът да бъде ограничен до: Лорер или жена му! Така със сигурност поста щеше да остане в семейството лорер! Ако не става, то тогава, Същото, но за главен прокурор!

Единият на сметната палата, Че да си взаимодействат

Банките вдигнаха печалбата към края на май със 73% на годишна база до 1,3 млрд. лева И в същото време банките не дават и стотинка лихва по депозитите на гражданите!?

А трябва ли да ти дават лихва? Ами пазар.

Не бе, ка кще трябва да ти дават лихви. Напротив - трябва всичко да ти вземат до стотинка! ТЪПАК!

До питащата маймуна, 1. Тълковен речник мн. депозити, (два) депозита, м. 1. Пари или ценни книжа, внесени в банка, за които се получава лихва. 2. Сума, която се внася като гаранция за изпълнение на някакви задължения или като залог срещу нает за временно ползване предмет. 2. В съвременната финансова система депозитите носят доходност под формата на лихвен процент на вложителите, който обикновено се представя като годишна лихва. Често целта на депозирането на активи, освен тяхното съхранение, е чрез лихвата върху тях те да донесат определена доходност, която обикновено трябва да е просто по-висока от годишната инфлация, измерена чрез индекса на потребителските цени. На макроикономическо равнище депозитите играят изключително важна роля в икономиките, тъй като на практика те са сред най-популярните форми на спестявания. Затова динамиките на депозитите се следят както регулаторите, така и от анализаторите и могат да дадат представа както за ликвидността на финансовите институции, така и за други стопански индикатори като склонността към спестяване.