Коментари - Подадените проекти за саниране са 4 пъти над бюджета, ББР може да отпуска безлихвени заеми | Бизнес.dir.bg
назад

Подадените проекти за саниране са 4 пъти над бюджета, ББР може да отпуска безлихвени заеми

Според регионалния министър има риск за втория етап на програмата за саниране, затова се търсят възможности

Обратно в новината
| Редактор : Елза Тодорова

Коментари - Подадените проекти за саниране са 4 пъти над бюджета, ББР може да отпуска безлихвени заеми | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Г-н Министър Какво стана с Националния жилищен кжомпенсационен фонд - къде са парите на вложителите, защо държавата все още не е изчистила взаимоотношенията си с тези хора - ако има такъв човек защо да му дава ББР пари неможе ли да плати с лихвоточките си. Какво политика в тази посока се прилага - нали се коментираше да може с такива лихвоточка да се плащат данъци.

Постигане на енергиен клас А без мерки по замяна на осветлението, промяна на начина производство на топла вода и/или изграждането на вентилационна система с рекуперация на въздуха е практически невъзможно. При положение, че в новата наредба вкараха енергията и от битовите електроуреди и токът на асансьорите някой брутално лъже.

Ее голямо надлъгване пада да напeчатим пaри, ама без да печатим пари. Бaхти цeнностите бaaхти еврoто бaахти чyдото. Крaдци с крaдци.

Тука нема

Налепат един стиропор и готово. Това ако е саниране много ви здраве. Не се ли подмени изцяло ВИК и ел. Мрежата и да се проверят връзките на панелите, не е саниране а топлоизолиране.

Безумно е да се хвърлят милиарди за облепване със стиропор на разпадащи се панелки с отдавна изчерпан експлоатационен ресурс - вместо да се инвестира в неизбежното им премахване !

Държавата (т.е. всички) трябва да купи тези панелки от собствениците и да ги събори... Или пък може би да построи на всеки с апартамент, по една къща - безвъзмездно ;) Наистина е по справедливо така!

И от какъв зор всички ние трябва да плащаме и да купуваме нечии негодни панелни коптори ???

с вас двамата бастуна, че сегашните панелки (50+ годишни) ще надживеят почти цялото ново строителство построено в България за последните 20 години.