Трансатлантическите отношения са в основата на глобалния икономически просперитет, иновациите и сигурността. Като Асоциация на Американските търговски камари в Европа (AmChams in Europe), ние призоваваме лидерите от двете страни на Атлантическия океан да приоритизират открития и конструктивен диалог, като гарантират, че нашите икономики ще останат взаимосвързани и адаптирани към бъдещето.

Това се казва в обща позиция на Европейската асоциация от Американските търговски камари, в която се изтъква също, че "нашето споделено икономическо пространство е най-големият и най-интегрираният пазар в света, който е създал милиони работни места и който насърчава устойчив растеж от двете страни на Атлантика".

Бизнесът се нуждае от стабилност, предвидимост и благоприятна среда за търговия и инвестиции. Трансатлантическото партньорство осигурява тази основна рамка. AmChams in Europe обединява 50 американски търговски камари в 48 държави и заедно представлява повече от 17 000 американски и европейски компании, се отбелязва в съобщението. "Здравата трансатлантическа рамка позволява на компаниите да процъфтяват, да инвестират и да правят иновации."

САЩ и Европа споделят едно от най-значимите икономически и стратегически партньорства в света, което представлява близо една трета от световния БВП и комбинирани годишни търговски отношения на стойност над 1,9 трилиона щ.д. 

Трансатлантическите инвестиции остават жизненоважни, като общите чуждестранни инвестиции между Европа - и САЩ, които са над 7,4 трилиона долара и които създават над 16 милиона работни места и които стимулират глобалната конкурентоспособност. Тези числа подчертават стабилните инвестиционни отношения между САЩ и Европа, отразяващи дълбоката икономическа интеграция и взаимните финансови ангажименти.

Въпреки че могат да възникнат различни гледни точки, нашето партньорство се корени в споделени ценности, взаимни интереси и десетилетия икономическо сътрудничество. AmChams in Europe подчертава, че е "колективният глас на американския и европейския бизнес, като се застъпва за политики, които насърчават икономическата устойчивост, иновациите и устойчивото развитие".

В заключение в общата позиция се казва, че "сега е важно отново да потвърдим нашия ангажимент към това партньорство". "Трансатлантическите отношения не се отнасят само до търговия, а до споделен просперитет, иновации и визия за стабилна и процъфтяваща световна икономика."

Отправя се призив за укрепване на мостовете, "които ни обединяват, давайки възможност на бизнеса и общностите да продължат да стимулират икономическия успех за бъдещите поколения".

ИЗБРАНО