За енергийните локуми на „сезонните работници” - депутатите
В Парламента пак започнаха упражнения по харесване на електората, но и поредното обсъждане на темата за въглищата отново демонстрира тотална липса на разбиране накъде отива енергийният свят
Обратно в новинатаКоментари - За енергийните локуми на „сезонните работници” - депутатите | Бизнес.dir.bg
Коментари
Аха, Славчо Нейков, председател на НПО / председател на УС на Института за енергиен мениджмънт (EMI) / иска ЗАТВАРЯНЕ на БЪЛГАРСКИТЕ ТЕЦ-ове; А ЯНКИТЕ ги ОТВАРЯТ...
Сезонните РАБОТНИЦИ се ТРУДЯТ по 10-12 часа дневно!!!!!! А нар.представители я са в Парламента , я са по кръчмите или по далаверкиГУШКАТ по 320 лв ДНЕВНО!!!!!! Защо мислите се натискат да "направят" комисийки????? ПАРАТА!!!! Член на комисийка-15% отгоре, зам предс. на комисийка-25% ,председател на комисийка -45%!!!!! По 45% вземат и шефовете на парламентарни групи!?!?! А ВИЕ, скъпи избиратели БАЧКАЙТЕ за по 1200-1500 лм МЕСЕЧНО и ПАК изберете същите ,на които НЕ им ПУКА за ВАС!!!!!! Нали Ви стрижат редовно?????ЗАМИСЛЕТЕ се!!!!!!!
ГЕРП-СДС и ДПС са пенсионерски партии,само те работиха през последните 33 години.Сега имаме сини пенсионери,от червените останаха около 200 хиляди,останалите 2милиона пенсионери са сини,демократични.
Само въглищата,дървата и водата не са вносни и осигуряват енергийната независимост на България.Газта и атомното гориво са внос и под санкции.Без въглища няма стомана,чугун,коли,машини и оръжия и за това Германия отваря производството на въглища.
огънят е превърнал маймуната в човек, ако можеше иначе щяхме да сме потомци на делфините, прилепите или щъркелите, не се надлъгвайте с природата, защото тя ни е създала и тя може да ни унищожи
Писна ми от юристи, икономисти и дизайнери в енергетиката в Р.България!Един не различава пропан-бутанът от природния газ.Да не говорим за компресиран или втечнен.Тъжна работа!
Платен псевдо-енергетик с претенции за многознайко! 1. Т.н. "Зелен преход" не е световен процес, а Европейска глупост - само Европа се самоубива! 2. Никой друг в света, освен Европа, не се отказва от евтини енергоресурси! 3. Даже Германия отваря въглищните централи заради недостига на енергия! 4. В държави без енергоресурси, енергетиката не е основен дял от икономиката, а спомагателен - виж т.4 5. Евтина енергия означава висока конкурентоспособност на цялата икономика! 6. Когато политиката - фили и фоби - вземе превес над рационалното, всичко тръгва надолу! .... Толкова не разбрахте, че т.н. "Зелен Преход" е опит на Западна Европа за убийство на икономическата конкуренция от Източна и Централна Европа и същевременно завземане на новите, изкуствено създадени "зелени" сектори от икономиката!
Проблемът на българската енергетика е, че в обозримо минало не е управлявана от специалисти! В това число е и списвача на статията, завършил право в софийския университет. Енергетиката е тънка и стратегическа работа от която малко хора в България разбират и които никой не слуша.
може и да има нещо интересно в материала, но в първите 20 реда се натъкнах на поне на шест липси на интервали и загубих интерес. Списвача, вземи я пусни тая статия през автоматична проверка поне...
>>>Зеленият преход е факт, който се реализира с бясна скорост Дори немците си пуснаха въглищните централи ! А ние да ги спираме ?? >>>както тези във въглищните региони, които се притесняват за работата си Спирането на въглищните централи ще засегне всички, не само миньорите. Още ще се повишат цените на енергията, още ще спадне жизненото равнище. Което и сега е плачевно. По-ниско от това през 1984-та. >>>огромните печалби от въглищата от миналата година не само няма да се повторят Разбира се, че ще се повторят. Наесен, преди отоплителния сезон. Когато започне търсенето на енергията. Да се говори за цени през май, в минимума на цените на енергията е спекулация.
Го натресе маршируващия глупак с вдигнат юмрук и рубли в джобовете и префърцунените, но функционално невежи дабили.
Ако ми падне тоя експерт написал тая дивотия, бая ще му се стъжни. Кретен с кретен. Зелени глупости има само в Европа,а не в целия свят.
Как смеете да се бръснете под пъпа! Срамните въшки няма къде да живеят! Грета Тунберг
Не стига, че са над закона, имат по-дълги отпуски, редовно увеличаване на и без това големи заплати, отгоре на всичко одят на работа когато им скимне. Редно е да се намали броя им, за малка България те са стряскащо много.
33 г. Затваряме,закриваме,разоръжаваме....в резултат,внасяме всичко(2ро качество,за нас).За сметка на това,получихме евроатлантически ценности(каквото и да значи това,аз освен за ,обожанието към сексуалните девиации,не се сещам друго)
ТОВА, СПИСОВАТЕЛИТЕ ДИР-СКИ, НЕЩО КАТО ИНТЕРВАЛ МЕЖДУ ДУМИТЕ, А?
Прости въпроси: Кой затвори ТЕЦ с решение за 40% намаление на емисиите от Въглероден диоксид? Кой е виновен за ПАВЕЦ Чаира? Защо няма връзката с язовир Яденица?? Кой обещаваше чудеса от ВЕИ - та но не отговори какво правим когато е тихо и тъмно???? Кой ни лъжеше , че ТЕЦ могат да се палят вечер и да се гасят сутрин. Няма проблеми каза Киро!!!??? Кой искаше да Н- милиарда но не каза колко струва инфраструктурата: кабели, трансформатори, охлаждащи кули /откъде вода/, помпи, и още много ИТН. Отговора е азбукарски КирКорЛор и Еугленка!!!
Вече 2 години загубиха. Има още година и половина и край с въглищата. Трябваше това време да се използва и да се използват парите от ЕС за развитие на зелена енергия на тези територии. До Стара Загора има огромни голи неплодородни площи, идеални за ветропаркове, соларни панели, системи за съхранение на енергия и т.н. Има и изградени далекопроводи и подстанции и половината неща са готови, Но нашите са се побъркали с тази тема да копаме въглища още 20 години. А на всички е ясно, че няма да ни оставят да го направим.
>>>До Стара Загора има огромни голи неплодородни площи Това е лъжа >>>, идеални за ветропаркове Някъде по билото. Но с нисък енергиен потенциал. Дето не е и 1/10 от мощността на предвидените за унищожение наши ТЕЦ-ове >>>, соларни панели А през зимата ? >>>, системи за съхранение на енергия Няма такива. Точно покрай Стара загора ! >>> и т.н. Има и изградени далекопроводи и подстанции Да, Марица-Изток е енергийния възел на България. И искат да го унищожат >>> и половината неща са готови A другата половина ? Котлите, турбините ? Защо да се нареже цялото заради едната половина ? >>>, Но нашите са се побъркали с тази тема да копаме въглища още 20 години Въглища имаме 1.2 милиарда тона. При добив от 33 милиона годишно имаме въглища за още 40 години. >>>. А на всички е ясно, че няма да ни оставят да го направим. Тоест признавате, че това действие е насилствено, против волята ни ? Против интересите, против икономическите и инженерни съображения. Тогава защо да го правим ? По-логично е да се съпротивляваме.
Докато тъкат на два стана с приорит навън, ''сезонните'' няма да станат постоянни.Тук е България и са приоритетни българските интереси, традиции, ценности, език, писменост и народ.
Политическата криза ни я натресе другаря радев. Който кой знае защо вие толкова много обичате. Да вярно е че въглищата в българия са с лошо качество. Вярно е също така че въгличните централи ги използваме за да може да се държат мините за въглища отворени и да се дава работа на хората там- нещо като социални помощи. Ама все пак е редно да ги припомня че до преди две години нямахме проблеми с цените на тока енергоизточниците и други подобни. Пък преди две години и малко повече любимият ви ваш президент назначил така великото според вас служебно правителство размаха и умручето и поведе добри финансираните протестиращи. И благодарение на неговите действия оттогава нямаме редовно правителство и държавата ускорено върви към поредното дъно. Само че кой знае защо пропускате една много важна подробност- да въгличните централи ще бъдат затворени. НО- чак когато бъдат изградени заместващи мощности. Не ви знам що за експерт дте след като призовавате за изключване на енергийни мощности без да има заместващи такива.
Народе, осъзнай се! Какво може да се очаква от един женкар Ки@о и от един пе@@раст Асен????? Тези ни смятат за махймуни!
Няма да е утре или други ден,но заминават. Никой не е длъжен да държи мръсни тецове, работещи на загуба през повечето време само за да имат някои хора работа и некои шефове - делавера. На път сме да загубим десетки милиарди еврофондове заради нечий рахат. Щото от теца се крадне много по лесно и бързо отколкото от ВЕИ( ако ще се правят нови държавни)