Коментари - Успешното интервю – ключови стъпки за кандидата | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Много ми е интересно тая пикла как ще мине метъра при наистина читав рабтодател с copy/paste/google транслейт номерата си. А то е много просто: 1. Избягвайте максимално HR-ите (по -равило - тъпи надути кокошки без елементарна представа за оперативната страна на бизнеса) и търсете пряк контакт с бъдещия си началник 2. На интервюто директно поискайте да ви се даде проблем, който в момента тежи на човека отсреща, и разиграйте как бихте го решили заедно,ако бъдете назначен. Повече не ви трябва. Късмет!

Lk

Статия " клише", преписана явно от някъде. Пълно е с такива в интернет пространството. 100% подкрепям мнението на " Кандидат за работа " . Освен това , искам да добавя /от личен опит/, че даже и обявата за работа може да не е "адекватна". Търсят специалист за дадена длъжност , а след като отидеш на интервю, се оказва, че им трябва нещо съвсем друго. Самия HR " специалист" не е наясно в детайли с характера на позицията, за която търсят човек. Директно им казах да си изяснят какво точно им трябва и каква е характеристиката и названието на съответната длъжност и да си оправят обявите. Въпросите от личен характер са голяма глупост, защото е много лесно да говориш заучени неща, а всъщност да нямат нищо общо с характера ти. А "черешката на тортата" е въпросът " каква заплата очакваш" ?, при положение, че още не си работил в тази фирма и нямаш 100 % ориентация за обема на работа.

Това за ръкуването е много интересно! В духа на актуалните мерки слагате ли ръкавици преди "нормално здраво, положително ръкостискане" или го карате по стария начин? Или просто пишете общи приказки?

Здравейте, като човек търсещ и намиращ си работа само по обяви в сайтове за работа ,мога да споделя и негативното ми отношение и от интервюиращите. Не знам защо се акцентира само на поведението на кандидата за работа, поведението на провеждащите интервютата за работа е не по-малко важно , относно впечатлението което се добива за фирмата, където се кандидатства. От момента , в който служителите ТРЗ станаха HR, ситуацията е критична. Честа практика е интервюиращите да не са се запознали с CV-то на кандидата, задават се въпроси свалени от интернет: кои са силните и слабите ви страни, къде се виждате след 5 години и всички до болка втръснали , а напоследък и отричащи ги от специалисти въпроси. Никаква креативност, непознаване на профила на позицията, за която се търси кандидат. В HR агенциите , ситуацията е не по различна, напоследък хита е да ти се изпрати тест, който трябва да се реши и изпрати включващ около 200 безумни въпроси за личностно поведение. Общо взето откритият диалог между търсещи работа и предлагащи не съществува. А безумният въпрос какво възнаграждение очаквате, без кандидата в детайли да е запознат с отговорностите и задълженията, които би поел заемайки съответната позиция, изобщо не ми се коментира. Резултата от всичко е текучество на всяко едно ниво, малко са фирмите, които могат да задържат персонала си .

idio

какво каза ? много дълго и нищо съществено. "Софт скилс" са доста важни умения, и отговорите на "глупави въпроси" казва много за теб като личност, извън професионалните ти умения. Може да си перфектният инженер ама... като си конфликтен, и не уважаваш различното мнение, и само създаваш проблеми ако не стане на твоето... по добре без теб нали ? е затова

Хубави съвети, има милиони страници в нета с подобно съдържание, ама не е актуализирана статията за условията на пандемия. Просто копи пейст без да се разсъждава. Не вярвам някой да се ръкостиска в днешно време. А и дори пандемията да отмине и ръкостискането да се върне след години - никога няма да бъде същото, каквото беше до преди година...