Сватбите в Гърция - под прицела на данъчните
Инспекторите използват специален софтуер, който "сканира" мрежата
Обратно в новинатаКоментари - Сватбите в Гърция - под прицела на данъчните | Бизнес.dir.bg
Коментари
Към настоящия момент населението на планетата Земя е към 8.5 милиарда души. От тях поне 95% са чисти, завършени дебили, олигофрени и пълни кретени. Т.нар. социални мрежи са много специално изобретение, предназначено за същите тези дебили, олигофрени и кретени, които доброволно и най-вече от суета публикуват всичко за себе си, включително и неща, които не са нито за казване, нито и за публикуване. Тъкмо това е и задачата на Световната ченгеджийница - ЦРУ, ФБР, Мосад, Ми-5, Ми-6, Ми-7(последният да затвори вратата), BND, MIT, ФСБ, ГРУ и т.н. - т.е. да слухти навсякъде и за всекиго. Това всъщност е целта на световните кукловоди от Синедриона, Комитет-300, Билдербергският клуб, Римският клуб и убавците от Давос - да събират колкото се може повече информация за двукраките овце. Казват му Novus Ordo Seclorum(Новият световен ред). Тук идва моментът за единната световна валута CBDC(Central Bank Digital Currency), единният базов доход, масовата дигитализация, масовата чипизация и Big Brother is watching you отвсякъде... Това не е никаква теория на конспирацията, а самата истина. Бай Клаус Шваб го каза от Давос още преди 6 години: "Няма да притежавате нищо и ще бъдете щастливи". Това е положението - когато си дебил, олигофрен и кретен това обикновено е завинаги!
Нашите данъчни да последват гръцкия пример и, като за начало, да проверят стотина цигански сватби...
Смятам че е престъпление да се плащат данъци на българската държава. С тях тя води война както с Русия така и със собствения си народ. Това нашето е антидържава.
Първо държавата трябва да убеди хората, защо е важно да си плащат данъците и къде отиват парите им. Няма как да теглиш милиарди заеми всяка година, защото не знаеш как да харчиш. Но пък да гониш хората за 5 лева неплатен данък. Всички ние виждаме, как парите от нашите данъци, осигуровки, такси, акцизи и ддс просто се изпаряват. И ние не получаваме абсолютно нищо насреща, освен едни мантинели от памук
Чета коментарите и се чудя, колко много хора крият приходи. И мен както и всички останали ме дразнят разни новобогаташчета, които се осигуряват н минимална заплата, води се че имат двустаен апартамент в Люлин от баба, и мерцедес Е класа на 10 години. В същото време живеят в палати, карат коли дето струват повече от тях и се мислят за недосегаеми. Но не са само те проблема. Държавата, която всички мислят че им е длъжна да им плаща, когато имат нужда, но да не си плащатбданъците, всъщност сме самите ние. Не е нормално, като ти дойде плочкаджия вкъщи, да ти иска 4–5 хиляди евра, на ръка разбира се, и да не плаща един лев на държавата, а ти за да му ги платиш, да си бачкал като идиот, да си им платил данъците, а най–вероятно и осигуровките на тоя същия майстор, понеже се води безработен или социално слаб. Трябва да се въведе и тук, и да се гледа всеки който показва по–висок стандарт от това, което е деклрирал пред държавата под формата на данъьи – майстори, фризьори, монтьори, и т.н.
Налепи си тогава сам плочките или си направи мебели или там за каквото ти се струва много. Всички тези професии са кървав труд и всеки си оценява труда колкото смята че струва, като не искаш не прави нова баня. Да не говорим че данъците са един рекет който се харчи от тези които сме избрали както те решат. Избрали сме ги въз основа на обещания които те не спазват, казано иначе лъжи, същото е като да те излъже плочкаджията, това е като да са подписали договор който те спазват, значи той трябва да се приеме за нищожен и те да се освободят. А за администрацията кво да кажем, пращат ме до края на града в НЗОК да ми сложат допълнение страница която е един лист А4, стоят 6 женурки зад гишетата и нещо цъкат и чаком за това допълнение, тали и направленията и записите са електронни....а аз съм тръгнал от 9 часа на зъбен хирург и успянам в 2 да стигна сред обяд, абсурдистан
Крайно време е на голяма част от българите да бъде поискано обяснение откъде имат пари когато не плащат данъци.
Най много да постигнат изнасяне на парите извън страната. И ще догонят България по пътя към дъното.
Само така! Не трябва да има хора с пари! Само бедняци които едвам свързват двата края! Ако някой си позволи повече, значи е мошеник! Всички пари трябва да се дават на държавата и тя да решава как да се харчат. Искам всеки който е рискувал и си развалил здравето за да направи пари, моментално да бъде наказан! Системата не може да толерира хора които не работят от 9-6, и печелят повече от скромна заплата!!! Ако има такива, моментално да им се вземат парите под формата на най различни данъци! Сега сериозно. Всеки крие данъци. Това е навзакъде. Ако се опиташ да следваш паравилата които не са измислени от тебе, само ще губиш. Когато рискуваш и изгубиш, никой няма да ти даде нищо. Когато рискуваш и спечелиш, се опитват да ти вземат почти всичко! Не става така и никога няма да го бъде! Ако има гонения, те трябва да бъдат насочени само срещу хора които работят за държавата - това са най големите крадци и мошеници!
Общо взето така е. Но, трябва да се уточни, че когато говорим за държавни крадци, то става дума за шепа хора свързани с политиката и директното разпределяне на парите. Редовия чиновник (да, в много случаи е безполезен (и може да бъде заменен от ИИ и даже от елементарна програма), не е крадец, той живее от едната заплата.
Половин милион укрила фризьорка? Па колко струва една прическа там? Всъщност, аз подстригвам сам 0 номер и не ходя на фризьор, но според мен повече от 10 евро няма как да е.
"50 000 нарушения като стойността на укритите сделки възлиза на 5,6 милиона евро" Накрая лъсва безсмилието на подобно нещо. Сигурен съм, че са изхарчили повече от 5 милиона за софтуери, заплати и административни разходи при проверките. 50 000 нарушения, значи средно укрити по 100 евро на нарушение. Пълна пародия!
ни чака всички....ще знаят и за киселото мляко от магазина дет си купил и отде си имал пари за него.
Абсолютен цифров терор! Европа вече не е нормално място за живот! Добре, че скоро ще се разпадне!
А в русия как е? А в Китай?
В Русия със сигурност е в пъти по-добре. Ама вие, сектантите, дето врещите , че тук не било Москва, сте със самостоятелна мозъчна клетка и няма как да го осъзнаете. Ако бяхте с несамостоятелна, щях да ви препоръчам интервюто на Пламен Константинов пред Дачков, ама във вашия случай е излишно. Глишев кога пак обяви, че ще ви събира?
Какъв цифров терор, бе ? Милионери позират как харчат на воля, а като им се проверят данъчните декларации излиза, че са на държавни помощи. Евала на гърците. Държава се гради само и единствено с работеща данъчна система, а като в България - всички милионери внасят бмв-та за инвалиди.