Споделени градини и микс от работа и тиймбилдинг, или как селото става по-атрактивно

Ако до преди няколко години основният доход в малките населени места е било земеделието, напоследък това се променя

Обратно в новината

Коментари - Споделени градини и микс от работа и тиймбилдинг, или как селото става по-атрактивно | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Да ви .... в "тим билдинга".

Близо до София се предлага такъв тип билдинг, наскоро имаше презентация - на групи по 10тина човека в планината с планински водач, яздене на коне и различни видове активности сред природата във ваканционно селище Орлова скала

Уважаеми журналисти, личи си че сте на по 25 и че не познавате българския език. Може ли всяка втора дума да е неграмотен офисен жаргон и да претендирате че сте образовани и успешни? На какво са ви учили в демократичното българско училище такива като вас не знам, но вие сте интелектуални инвалиди. Авторът на този текст не е прочела нито една книга в живота си, обзалагам се. Нито е общувала с хора, нито е живяла на село. И сте тръгнали да обяснявате на такива като вас колко "ключово"(безумно клише) било да си на природа. Разберете, с простотия не става нищо, най-малкото пък да отидеш на природа на село. И там трябва минимум пълнеж, но не подкасти и тимбилдинг. Какъв тим може да се билдва с празни хора?

Като отида на село започвам да пия много ракия. По- добре да си стоя в града.

Тези айти- та ще ходят на село с лаптопа да играят Фармвил ?

Говоря свободно 3 езика плюс български. Отвратително е да се смесват езиците и особено някакви нововъведени словосъчетания, които освен за снобизъм не говорят друго. В САЩ имаме едно приятелско семейство в което жената е македонка.Наскоро децата пигаха топка и тя отиде на учицата, а македонката възкрикна: Ехеее, боуло ойде на стрийто. Вашата е същата работа.

Напълно съм съгласен с коментара ви, само допълвам. Че въпросните псевдо английскк думи също не идват от добър английски. А от офис клишета и професионален английски жаргон. Обзалагам се че момичето, писало странния текст не владее и нормален английски. Защото няма откъде да го знае. Такива недоучили младежи дори да попаднат в западна страна ще се подвизават в кръгове на неуки като тях. Така че атаката не е само срещу горкия български език, тя е и срещу нормалния английски и срещу културата въобще. Така става когато празни и недоразвити хора получават трибуна, от която вдъхновяват други слаботокови. И вярват че като говориш глупаво си по-близо до младежта, която се подразбира че е нещо като планктон.

Нормално, след като в градовете по апартаменти и къщи почнаха да гледат животни и да садят домати и други неща....

кат си носят селянията в сърцата,защо не си живеят в селата? роден съм и израснал в град, и да ме убиете нямам влечение към никаква селскостопанска дейност.

Вие сериозно ли? Как от тиймбилдинг и co-working извадихте такива умозаключения....Филолози, психолози, социолози! На мен ми звучи като да се кефи на селото момичето, друг е въпросът дали има реална представа, че животът там не е песен.

Не е лошо! Ама да бяхте казали къде са тия места

Абсолютно сьм за подобни кооперативи и работа в село близо до града.Огромно бьдеще има това.

По-долу във втория коментар има едно такова място отбелязано. Не знам зимата дали става за конна езда там, ама миже би Атв в гората звучи по яко :) А за преходите си е хубаво човек да е екипиран, въпроеки че се предлага водач.. както се казва - обувайте шушоните и смело из горите!!!

тия да не са пили сутрин рано кофти нафта на гладно...?

А Вие как му казвате на тиймбилдинг-а? Банкет?

Ако човек има пасивни доходи, животът нявсякъде е лесен. :-)

Т.нар. "тиймбилдинг" е ядене и пиене с колеги (и едни други работи ако има хубави колежки) на хубаво място за сметка на фирмата. Кви са тези глупости с яздене на миризливи коне и леене на пот по чукари ... Така не само, че няма да укрепите връзките между хората, ами напълно ще ги разрушите!

Тиймбилдинга ясно показва само джендерския произход на статията. Бас държа че автора или поръчващите я са степендианти на някоя от дженцжерските организации за равноправие на жените с утроби под наем (наема го взима осеменяващия лекар по някоя пътечка) . Соросоидна антибългарска история. И да внимават тези на снимката да не направят някое бебе, че туко виж броейки бебето станали повече от 15 и заради здравето на Човека здравеопазващия му министър ще ги глоби, уволни, оплюе във вестниците и ще ги разпъне на легло от спешно отделение с маркуч (съвременен вариант на кръст). И да благодарят тимбилдеровци че е манго да им иззида билдинга.

Хубави бяха тиймбилдингите преди време, сега ги отразяха заради кризата.

Статията е съшита с бели конци. България се обезлюдява, а тия ще възраждат селото. И едно време имаше тиймбилдинги, но ги наричакаха студентски бригади...

Г-н полиглот, езиците са пълни с чуждици...

В едно село, близо до Карлово, селяните не гледат плодове и зеленчуци, и не отглеждат кокошки и прасета, защото в немските вериги всичко това е по-евтино. Според холандски специалисти, са необходими 200 литра питейна вода, за напояването на 1 кг домати. Кой селянин може да си позволи да плати 2 000 л. вода за 10 кг. домати? А хората от Петрич пътуват до Сандански, за да си купят от там, от една немска верига, по-евтини плодове и зеленчуци!

Хората в България не разполагат с качествено здравеопазване в градовете. А в някакво село, ако ти трябва медицинска помощ, си умрял. В България няма медицински хеликоптери.

Холанците явно могат да платят водата, както и да продават доматите си в цял свят.

така ли ви изглажда - лесно? така мислят само тези, които не са се сблъсквали с калните улици, липсата на лекар - за първа нужда, липсата на училища - когато се появят деца? пък и една пица няма откъде да си викне човек, когато му се дояде. ай - сиктир, кухи тикви.само кино си прожектирате в живота без житейски опит. - един дядо.

Хубаво нещо са емоциите и преживяванията, но не могат да заменят здравата икономическа и житейска логика. Как ще се върне някой на село когато му го няма основното средство за производство, овлядано от разни мафии ? Само с пейзажи няма да стане работата.

Ще ходим на село, ама искаме да имаме удобствата на града. Няма що, голямо връщане към селото.