Коментари - Рециклиране на блистери с бонус – водород в промишлени количества | business.dir.bg
назад

Рециклиране на блистери с бонус – водород в промишлени количества

Технологията е безотпадна, няма аналог у нас и е приложима за почти всеки съдържащ алуминий отпадък, уверяват изобретателите

Обратно в новината
| Автор : Ива Иванова

Коментари - Рециклиране на блистери с бонус – водород в промишлени количества | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Мога да им дам една стара алуминиева тава от баба ми, равна на 10 хил блистера.

Цитат: Всички обаче са категорични, че среща с извънземните ще имаме в следващите 10-15 години. "Те и в момента са тук около нас", казва заместник-директорът на Института по космически изследвания към БАН Лъчезар Филипов. Според него извънземните същества ни наблюдават постоянно. "Те не са враждебно настроени към нас, по-скоро искат да ни помогнат. Ние обаче все още не сме дорасли да осъществим пряк контакт с тях. Те са готови да ни помогнат, но ние не знаем какво да поискаме от тях при една подобна среща", смята ученият.

Това е от 2009, сега сме точно 15 год оттогава, БАН пак излъга.

А какво стана с таблета Октапад, които беше събран в кутия от бонбони в БАН

алейй хоп!

Поредната партенка.

Инвестор Бг - 08:30 | 14.05.12 г. "Сероводородът в Черно море като източник на електроенергия" По думите на проф. Бешков България разполага с такова количество сероводород, разтворен в черноморските води, че да произведе 9 млрд. мгвт/ч електрическа енергия, която би задоволило потреблението на българското население за 200 години напред. Инвестор Бг - 12:30 | 04.11.14 г. "След три години тръгва добив на ток от сероводорода в Черно море, твърдят учени" Пилотна инсталация беше тествана на борда на научноизследователския кораб „Академик” на 50 мили от брега срещу Варна това лято. Сега вече учените са анализирали резултатите от пробите, взети на близо 1000 м дълбочина... Разходът за производство на електроенергията (функционирането на инсталацията с нейните помпи и други механизми, които трябва да бъдат задвижвани) стига до 10% от общия промишлен добив. Крайната сметка показва, че при наличието на практически неизчерпаеми ресурси цената на произведения ток ще бъде съпоставима с най-евтината, която се добива от АЕЦ ”Козлодуй”, твърди изследователят. БНТ 1 НОВИНИ - 05.08.2014 "Произвеждат ток от сероводород в Черно море" Проф. Венко Бешков, директор на Институт по инженерна химия към БАН- На първо място: Драстично понижаване на вноса на природен газ в България и на нефт. Годишните количества, които се образуват, са 10 пъти по-големи от тези, които ние внасяме като енергиен еквивалент на природен газ. Освен това никакви парникови емисии няма да има... Проф. Венко Бешков, директор на Институт по инженерна химия към БАН- На първо място: Постигнахме много висок коефициент на полезно действие по отношение на електродвижещата сила постигнахме КПД между 60 и 90 процента, което звучи дори бих казал нахално. Посече от 10 години (идейния проект е от 2008 г.) нищо ново по темата. Сега ново 20 и пак от БАН: "Водород и ток от блистери? Ако всичко се движи с познатите темпове, скоро нямаме шансове за реализация на доказаните изобретения.

Не е важно кой и какъв евтин начин е изобретил за получаване на големи количества евтина енергия. Важното е световната енергийна мафия, която е монополист с всякакви изкопаеми горива и други енергийни източници, да не загуби монопола си в търговията с енергийни ресурси. А те имат реалната възможност да инвестират неограничени средства за да направят всичко възможно да не допуснат някой да им конкурира пазара с евтина енергия. Той и Никола Тесла е твърдял, че може да се извлича безплатно електричество от етера (атмосферата), а според някои източници дори е демонстрирал задвижване на личния си автомобил с електромотор захранван с добит "ток от въздуха", но енергийния монопол не инвестира в неговия проект, защото няма къде да ти закачи електромера, за да те държи зависим.

Не че ще тръгна да се заяждам с БАН, но ми се струва, че ако е могло така лесно да стане, японците или корейците вече да са го измислили. Все пак има и 0.1% вероятност някой от нашите случайно да е открил нещо ново, тъй като знаем, че доста големи открития са станали случайно.

Това е правено от Фармахим, респ. Балканфарма преди 30 - 40 години.