Ралито продължава: Биткойнът достигна рекордните 90 000 долара
Криптовалутата стана един от основните фокуси на внимание на инвеститорите през последната седмица
Обратно в новинатаКоментари - Ралито продължава: Биткойнът достигна рекордните 90 000 долара | Бизнес.dir.bg
Коментари
Ружо спиш ли,къде си.............................
Простичко казано, за да може, за да се използва нещо като мярка, то трябва да е с устойчива величина. Не може да използваш за верна единица нещо, което променя непрекъснато и драстично величината си (стойността). И да е ШИРОКО достъпно и ОБЩОПРИЕТО! Засега биткойна има повече характеристиката на средство за спукулация (няма лошо, но с риска при всяка спекулация) според мен.
Ако един ден всичко хора започнат да се разплащат с биткойн, например да си купуват хляб и сирене в магазина, теревизор, кола,…да си плащат таксито с биткайн, тогава вече приказката е друга…
Всеки знае валутите, които (и къде) са най-широко използвани. (Включително световната резервна валута) В Европа е Еврото, в Китай - йената, в Пусия - рублата, в България - ревът. А всички от тях търгуват и с долари - валутата на САЩ., Не задавай въпроси с всеизвестни отговори, защото е инфантилно.
Извинявам се - разсеян съм с нещо - йената е в Япония, разбира се, имах предвид юана за Китай, разбира се.
Не си разбрал въпроса: Кажи една валута, която се използва ОТ ВСИЧКИ :) Май не можеш, а? Инфантилно е да твърдиш нещо и после да не можеш да си защитиш позицията. Вика му се "некомпетентност на водене на диалог"!
"Ами нека да се върнем съм дефиницията и основните характеристики на ПАРИТЕ. Те още от създаването им възникват като ОБЩОПРИЕТО средство за РАЗМЯНА, тоест като УНИВЕРСАЛНО средство за размяна. За целта те трябва да имат придадена им “вътрешно зададена им” стойност, приета от всички (от достатъчно големи групи хора, които търгуват помежду си). ..." ======== "...За целта те трябва да имат придадена им “вътрешно зададена им” стойност, приета от всички (от достатъчно големи групи хора, които търгуват помежду си). ..." ===== "...от достатъчно големи групи хора, които търгуват помежду си..".!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
“ един ден ще има малко хора които ще инат много биткоини и много хора които ше имат малко. вече е късно да имаш много. единственото което могат да направят тези които нямат е да НЕ КУПУВАТ! ” “Парите са единственото материално “нещо”, чието качество се определя от тяхното КОЛИЧЕСТВО:)” Която - поради блокчейнтехнологията при биткойна е ОГРАНИЧЕНО, тоест константа! Ами нека да се върнем съм дефиницията и основните характеристики на ПАРИТЕ. Те още от създаването им възникват като ОБЩОПРИЕТО средство за РАЗМЯНА, тоест като УНИВЕРСАЛНО средство за размяна. За целта те трябва да имат придадена им “вътрешно зададена им” стойност, приета от всички (от достатъчно големи групи хора, които търгуват помежду си). И тази вменена им стойност трябва да е СТАБИЛНА, тоест УСТОЙЧИВА! Защото парите се използват и трябва да се използват като средство за размяна, което пък реферира към друга от основните им характеристики - на МЕРНА ЕДИНИЦА, на МЯРКА. ( В миналото ролята на пари са играли например мидени черупки, кожи, риба,,…, дори и големи камъни - да, и днес има например един остров с такива големи камъни, използвани като пари) За пълнота да напомня и други основни характеристики на парите - средство за натрупвани на богатство, тоест за отложено потребление, мерна единица,… А сега преценете отговаря ли биткойна - където за да се снабди някой с него той трябва да плати с ПАРИ неизвестна и много бързо променяща се НЕУСТОЙЧИВА цена (а трябва да е устойчива, за да изпълнява ролята на мерна единица. Как ще измервате например нещо, ако мерната единица се променя (непрекъснато) например? С други думи - за да може някой да продаде биткойна си трябва да НАМЕРИ някой (наивник и кандидат за бързо забогатяване) за да го закупи. (Или някой да то приеме като средство за разпращане. Затова всъщност важното при биткойна е ДАЛИ може и ще се приеме като ШИРОКО ПРИЕТО средство за разплащане! Именно затова го разделят на ЧАСТИ…
Не е лошо да си увеличиш състоянието с 1/4 за седмица. Чудно е само, за чия сметка се случва това?
Как за чия ? за сметка на тия дето купуват с истински пари. Криптовалутите не се използват за реални транзакции. Не съм чул някой да си е купил нещо с криптовалута. Криптовалутите само преразпределят богатство от едни хора към други.
Да се копува ли сега 1-2 броя? Помагайте молиа ви
един ден ще има малко хира които ще инат много биткоини и много хора които ше имат мслко. врче е късно да имаш много. единственото което могат да направят тези които нямат е да НЕ КУПУВАТ! така ше обезценят биткоина и тези които имат много няма да имат нищо. така тези които бянаъ няма фа станат относително бедни спрямо тези които инат! но, някой трябва да ги организира...
Риск печели риск губи! Това си е жив хазарт от където и да го погледнеш.Имаш там нещо си а всъщност нищо нямаш
С акциите е същия, ако не, по-голям хазарт. Тука поне по-малко хора са прецакани. Я виж акциите на социалката на тръмпи какви скокове и падения. Ами на мъск теслата...
Разбира се. Достатъчно е да се види как основния показател - съотношението Ц/П на този пазар главоломно достига небивали нива и то но фона на кризата. Да напомня: Какво е съотношението Ц/П ? Съотношението цена/печалба или съотношението Ц/П е показател, който изразява колко плащат инвеститорите за всеки $1 печалба, при което: Ц = пазарната цена, на която се търгува акция или друга инвестиционна ценна книга П= Печалбата на акция, която една компания е спечелила през последната година. Това е еквивалентно на нетния доход на компанията, разделен на средния брой акции в обращение. Друг начин да видите съотношението Ц/П е като мярка за това колко години текущи печалби ще са необходими, за да се изравни с текущата цена на акциите. Например, компания с Ц/П от 16П ще изисква 16 години за кумулативни печалби, за да достигне текущото ниво на цената на акциите. Компания с Ц/П от 13П ще изисква само 13 години, за да се добавят кумулативните печалби към цената на акциите.
Както е 90 000, така един ден изведнъж да не стане НУЛА.