Коментари - Първи разочарования по пазарите на акции след изборната победа на Доналд Тръмп | business.dir.bg
назад

Първи разочарования по пазарите на акции след изборната победа на Доналд Тръмп

Посоката на търговията на Българската фондова борса съвпадна с борсите в Западна Европа и Ню Йорк и петте индекса в София завършиха със седмична загубa

Обратно в новината
| Редактор : Радостина Димитрова

Коментари - Първи разочарования по пазарите на акции след изборната победа на Доналд Тръмп | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Бедна ви е фантазията.

могат само да вярват, че Тръмп може да спаси Америка от фалит. Никой не може. Ще ни прожектират още лъжливи филмчета колко е Велика Америка а истината е, че тя умря веднага след СССР в края на 90 те.Днешна Америка е собственост на Блекрок и американците първо трябва дс извоюват независимост от тези зад тях.

на БлекРок, ти кво си мислиш!? Че БлекРок има файда да фалира Америка и бизнесите в нея ли бре!? Та БлекРок е фонд който притежава доста позиции в тези бизнеси и последнито нещо от което фонда има нужда е да фалират фирмите в които е навлезнал! Къде се излюпвате такива плиткоумни бре!?

Да, лошо нещо са тези т. нар. финансови анализатори, защото не само определят разни нелепости, но са и много. Да се спечелят избори срещу подбраната от върхушката на демократите Камала, която никога, никъде и за нищо не е била популярна, било вече победа. Та не само победа, но и даже нещо еуфорично... Фантастиката и алтернативната нереалност, са явно най-лансираните и разпространявани жанрове на Запад. А в антиевропейския ЕС пък играят тяхната роля и разиграват притеснения с цел пропаганда, че видите ли Белия дом щял, ако не най-после да престане да се разпорежда с Европа, то някак си да се отдалечи от нея и интересите ѝ, с евентуално по-високи вносни мита на неизвестно какво. А това, че след демократите цели индустрии в Европа са пред съсипване или вече в значителен обем са фактически принудително изнесени от Европа и внесени в щатите, не е никакъв проблем, а е източник на увереност и спокойствие! В тази обстановка, сигурно и Доналд Тръмп е доста зает с опити за изясняване на застояли проблеми, които са получили нова актуалност. Като да речем стоенето пред огледалото с разсъждения от рода: „ Защо ли съм такъв хубав, като съм толкова умен? Труден въпрос явно, щом и аз не мога да намеря веднага отговора, дори сега когато всичко свързано с мен е толкова важно за реализирането на желанията и решаването на проблемите на обикновените американски избиратели. А може би е все пак, защото съм и един такъв скромен, а скромността краси човека.„

Но иначе встрани от еуфоричните позитивни настроения (или кретенизиращи психози, ако се окаже, че очаквания не са в синхрон с предстоящите реалности), като че ли все още се забелязва, че Доналд Тръмп е имал в кариерата си множество успешни фалити (успешни в смисъл че е затъвал напълно, но все са се намирали банкери които да преценят, че им е изгодно по една или друга причина отново да го избутат на повърхността). Това явно е една от малките слабости на финансовия гений на Доналд. - той предпочита от време на време, когато дълговете са му несъвместими с изпразнените му банкови сметки, някой банкер да праща трансфери и да превърта цифричките в последните. А пък когато е президент и става въпрос за бюджета, стария навик отново се проявява, но този път цифричките се променят от стабилизиращ резервен федерален банкерски консорциум. Изглежда все това Тръмп ще продължи да прави в бъдеще и то с голяма увереност, без въобще да се притеснява от броя на цифрите, т.е. от порядъка числата в сметките. Как иначе освен с наличие на голяма увереност в ресурсите с които ще може да се разпорежда, може да се обясни ангажимента му за формирането на монетарен битов резерв под формата на федерално натрупване на биткоини, анонсиран месеци преди да почне да ги купува (за съпоставка, не толкова успешните и неуверените мениджъри на инвестиционни фондове, обикновено анонсират покупките си след като транзакциите са разпределени така, че да не се вдигат много цените и всички са приключили, дори и да става въпрос за много по-дребни суми). Тъй като щатите временно са във финансов дефицит и редовно трябва да вдигат тавана на дълга си, битовете за покупката и конвертирането им в съвременни монетни битове, ще трябва да постъпят не само от оптимистични до еуфория чуждестранни инвеститори, но и съществена част ще трябва да са станалите вече класически битове на Федката, което Доналд знае, че не е проблем и затова никой не може да се мери с него, независимо кога и какво им казва.

А може би увереността му идва не само от това, че може би така финансира един вид под тезгяха, привилегировани бенефициенти, може би и извън щатите, които е добре да са доволни, но и от това че т. нар. биткоини се продават за и купуват с битовете на Федката, известни като доларчета. Може и в други валути, но през кръстосани курсове, т.е. пак с битове на Федката. И може да се обсъжда дали тези „монети“ не са контролирани в крайна сметка пак от там, създавайки търсене на щраканията им плюс безконтролно за другите, преминаване през граници. Тази линия на неафиширан контрол не е толкова екзотична. Например как да се приеме, че упълномощените и лицензираните за това търговски банки в щатите емитират огромно количество доларчета под формата леко и частично обезпечени заеми и ипотеки, по свое усмотрение и самостоятелно, без плътен и пълен поне макро контрол отгоре, т.е. че емисията на пари (не печатането, поради тежките материални ограничения които налагат необходимостта от наличие на хартия, мастило, оборудване, в допълнение с категоричното нежелание на Федката да добавя очевидни нули, в номиналите на банкнотите) на Запад може да не е само делегирана и строго контролирана, но и паралелна и самостоятелна за някои други.