НС прие ВиК реформата: Въвеждат различни цени за битови и небитови потребители
Социални обекти и малък бизнес ще плащат като битови клиенти при определянето на цените на водата
Обратно в новинатаКоментари - НС прие ВиК реформата: Въвеждат различни цени за битови и небитови потребители | Бизнес.dir.bg
Коментари
Борят течовете с повишаване на цените на потребяващите повече вода. Предлагат нищоправене и стимулират нищоправенето с повече хорски пари.
Очакваме да въведат цени за това , че още дишаме. . Тези с по-големи бели дробове за тях цените ще са промишлени.
Това като че ли е малко недомислено,не зная.Нищо не прочетох за местоположение на бизнеса,за адрес.Не съм много наясно с бизнес дела,но не може ли една компания,която харчи по 48к.м например да се раздели на две фирми с два водомера.Не зная дали си заслужава,но практиката ще покаже,че българина ще намери решение и на този проблем.
Реформата трябва да започне с това, ВиК операторите да са длъжни да изграждат водопроводи до УПИ, а не както сега да изнудват гражданите, да ги изграждат и после, да им ги подаряват. В.мочента те само събират пари, без да.влагат в инфраструктура и непрекъснато подаване на качествена вода.
Реформите на Радев са дигане на цени и наши хора с добри заплати навсякъде ,като при Тошко Йорданов и Шиши и Тиквата
Това отваря възможност големите потребители да плащат много по-малко от малките. Голрмите жизнеси ще де пазарят, няма да с ана фиксирана цена.
Вярно ли е че ВИК била на Тони блеър,и ако е трябва да се национализира,водата си ни е държавен национален ресурс!
Това ми напомня като реформата в МВР и пътищата - хоп глоби и нови начини за доене! Реформа в ВиК означава че шефът на ВиК бива уволнен ако има много загуби и тази цена я плаща не той лично, а народа! Много е просто - има загуби по трасетата, пише доклад защо са такива и демократично се гласува дали да бъде премахнат. Какви са тия калинки назначени по веригите с по 5000 евро заплата който не правят план за подновяване на мрежата, само събират пари и когато нещата станат много зле - казват то от 40 години не е правен ремонт - да ама лапахте 40 години пари, нали? Къде е домократичният контрол, от страна на гражданите? Или пък един Ютубър показва как се източва вода от язовир, послед лято с цел да падне нивото - трябва да има механизъм за проверка и ако е така - уволнение на ръководството.