Надмощието на обществения сектор на пазара на труда в много региони се засилва
Това свива конкуренцията, състоянието на пазара на труда и потенциала за растеж
Обратно в новинатаКоментари - Надмощието на обществения сектор на пазара на труда в много региони се засилва | Бизнес.dir.bg
Коментари
Много иносказателно с тия надмощия, обществени сектори и прочее алабализми. Кажете го на разбираем език - комунизмът се завръща с пълна сила. Ще плащаме данъци, за да издържаме трудоустроени калинки, ли? Връща се и сивият сектор. Някъде над 700 000 хрантутника са ни на гърба, които не само не вършат работа, ами ни пречат и създават проблеми. Тая държава е пълна бутафория и все повече чувството ни към нея е като към ендопаразит. И после - да сме били засилвали и разходите за въоръжаване, че да сме я били пазили?! Първо, тези разходи пак отиват за издръжката на фатмаци като президенто и второ - да я пазим, ли? Ние все повече не я понасяме, бе...
абе, тъпанар, като толкова знаеш, защо не започнеш работа в държавната администрация? обяви бол, търсене има! а сега основния въпрос, като младши експерт или специалист за 800-900лв чисто ще работиш ли? и друго да ти кажа, разбирачо, пововината от работещите в администрацията ПЛАЩАТ данъци и то на ПЪЛНАТА си заплата! така че, тия мантри, че видиш ли частния сектор плаща данъците е лъжа!
Тоест чиновниците с добри зарлати стават все повече а ги издържа частния сектор където заплатиет заради такива разходи боксуват!Търтеите с партиен билет на топли места лекуват!
С тоя ви акъл и 800 ви е много, предвид, че нетната полза от вас е отрицателна. А, това, с което се занимавате, твърде нагло е да го наречеш работа. Нали постоянно имаме досег с вас и ви знаем. Кипи безсмислен труд и то във времето когато не скатавате или не бичите нещо частно. Тия данъци, дето половината от вас ги били плащали, откъде са и те, бе?! Нали пак трябва реалният сектор, т.е. ние да ги изкараме? Е, да, част от тях са от заемите, дето Кокорко тегли. Вие в голямата си част сте нетен потребител, а не производител на дабавена стойност, с малки изключения от държавните предприятия, ама то и те редовно са на загуба.
А, що да не е? Това значи, че сме навлязли в крайния етап на това паразитно формирование, наречено България и краят му наближава, та да си отдъхнем от него и да пробваме нещо ново. Тая държава е изчерпана и изпразнена от смисъл и съдържание, така както един провален брак. За кво да се мъчим взаимно, вместо да разтрогваме това бреме и кой откъде е...
Това показва че вървим към тоталитаризъм или по скоро към фашизъм. Държавата убива частния бизнес. Очаквайте по-голям внос на продукти и теглене на повече заеми от държавата. Много добра статия.
Фактите са такива, а тълкуването е отдетел въпрос. Да, така погледнато не са добре нещата според тълкуванието на автора, но отсъства сравнителен анализ с това как е другите страни от ЕС и особено от същия калибър - Словакия, Белгия, Гърция, а и държави по света, където също общественият сектор е повече и по-заплатен. Проблемите в България не са в дела и процентите, а в това, че през държавни назначения и заплати се поддържа политическа власт, т.е. ти гласуваш за мен, а аз те назначавам. Отделно е краденето и корупцията през разходите на държавните фирми. Друг обаче съществен проблем имаме, за който упорите мълчим - некадърната, слаба, изкуствено създадена и фалшиво поддърцана със заеми и държани поръчки, и често паразитираща върху държавни фирми и поръчки бизнес или гръмкото "предприемаческа" класа. Какви бизнесмени са тези - без корупционна среда и политическа протекция са фалирали за дни? Пример: Огромният изкуствено създаден и паразитиращ охранителен бизнес. Вече вместо портиер на сграда или училище даваме теойно на фирма, а тя плаща трохи на охраната(портиер) и един крадец(предприемач) развивал бил бизнес, давал работа, грижел се за бъдещето. Храненето( кетъринг) на държавните болници и училища е същото. Т.нар. "частна" железница, пристанища ... паразитите в частния бизнес в България са истинския проблем.