Коментари - Красимир Живачки: Високите цени на тока отвориха вратата на ликвидни проблеми и при търговците | business.dir.bg
назад

Красимир Живачки: Високите цени на тока отвориха вратата на ликвидни проблеми и при търговците

Поне до края на 2024 г. или през следващите две години, няма как да видим ниски нива на цената, прогнозира изпълнителният секретар на Асоциацията на търговците на електроенергия в България (АТЕБ)

Обратно в новината
| Автор : Маринела Арабаджиева, 3е-news.net

Коментари - Красимир Живачки: Високите цени на тока отвориха вратата на ликвидни проблеми и при търговците | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Искат да пестим електроенергия,за да продават повече в чужбина.

За какво са ни притрябвали търговци на ток?Есть торговцьй-ест проблемьй,нет торговцьй-нет проблемьй!

Този къдрушко, да разказва тези небивалици на някоя фолкаджийка, но като му свършат парите на готованеца и тя няма да го слуша.Енергийната система трябва да е изцяло държавна, от производителя до потребителя.Излишно е да обяснявам защо.

Причината ЕК да не иска да пипа пазара на квоти е защото, този пазар и високите му нива реално стимулират новите инвестиции във ВЕИ и отпадане на "замърсяващи" централи. Тоест, ако спрем пазарния механизъм за преминаване към зелена енергия, грубо казано, се отказваме и от зелената сделка !!!! А като се сложи таван на цените на газа пазарно ли? Истината е че има корупция на ЕК на пазара на емисии, чисто крадене на пари с регулации. ЕК лицемери са всички от до!!!

че престанахте да показвате рази разплути дебелаци, "загрижени" за благоденствието на народа... Ама, като гелдам, и този младеж не ми прилича на недохранен... Твърде далече отиде т.нар. "западна цивилизация" в способността си да възпитава у всеки желание да придобива/"прави" пари без нищо насреща... Това доведе до инфлация и самите пари, понеже ти ги придобиваш "лесно", но искаш срещу тях другите да си скъсат гъ..а от бачкане. Обаче и те на се будали - гледат да ти ги вземат, без да свършат никаква работа. И до къде стигаме така? До натурално-стоково стопанство... Следва... сгромолясване, след което и изтрезняване, за които успеят да преживеят...

Ами ще си заличат средния и дребния бизнес.

Не е задължително, достатъчно е да е добре регулирана и контролирана енергетиката. Върху частника имаш много лостове за натиск, на държавно предприятие какво ше му направиш?

До там ще ни докарат

Контролирана и регулирана от кого ? От корумпираните държавни хайдути, които срещу сериозни комисионни раздават лицензи за търговия и производство на ел. енергия и след това си затварят очите за всичко.

Обесихте ли Тиквата, Кунева, Костов, Дянков,Трайков и цялата пасмина де еба майката на ядрената енергетика?!

Спекулантите ще разрушат системата...

Немаше такива коментатори!

Даже Киро и Тиквата го разбраха!

Електрохолд си гарантира печалба от всеки фирмен електромер, от 0.22 ст с ддс, било за управление, кой разреши кевър?, после заплащаме цената на стоката ел енергия а после идват мрежовите такси. Та тоя рев че останали без пари.. нещо не кореспондира с цена на тока от над 1,6 лв за киловат. Недоумявам как фирмите не протестират.. тошкова ли сме заспсли.

Токът не може да се складира,ерго не може да се “ пести” демек ще го даваме на англичаните на цени които те ни кажат с леки комисионни на младежи като тоя.

От кога разни пикльовци, като отя ще ни говорят за електричество? Той знае ли въобще какво е това, от къде идва, защо и как?!? Идват някакви такива, като тоя Убавец, застават между производителя и крайния потребител, започват да взимат комисионни без реално да са вложили и цент в произвидство, преност или разпределение.

Ха-ха! Това някакъв тешак ли е?! Първи април отдавна мина за тази година...

Случайно да давате уроци по руски? За един приятел питам...

Няма страшно ще внесем втечнен ток от сащисаните и цената ще падне.

ДДС само привидно създава впечатление за принос към бюджета, ала в същност легализира износа на печалбите навън от България. Стойност на една стока според Рикардо и други учени е ВРЕМЕТО за производство на един артикул. Е как този ДДС привнася време към стоката??? Значи е фалшив данък.

Няма борса и няма мошенничество и шашми и всичко се нормализира. Откакто насила създадоха борса тръгнаха и проблемите. А ако наистина е борса трябваше да има цени при излишък какъвто в България има много цени от 2,3,5,6 ст.

Кой е тоя Живачки, не се подстригал, а акъл дава.

Абе младеж я се подстрижи първо, кой те сложи там да говориш глупости.

АТЕБ е учредена съгласно разпоредбите на Закона за юридическите лица с нестопанска цел. Основната ѝ задача е да осъществява защита на правата и интересите на търговците на електроенергия и газ в България, защита на правата и интересите на търговците на електроенергия и газ

намали консумацията на ел.енергия ( сега, в рамките на месци-година, да кажем докато е кризта) ? - Като намали производството…. - като извади 100- 1000 к. Лв за да си инсталира слънчеви мощности ( ако има парите, ако има къде, ако разполага с времеви хоризонт 8-9 месеца до пускане в експлоатация,

Ти да не мислиш, че той ги е казал/измислил тези щуротии? (най-малкото му липсва житейски опит...) Снимали са го такъв, за да е "социално приемлив" (особено за младите), а глупостите ги е измислил и написал някой мастит чичак от бранша...

Настоящите цени на енергията са такива заради прекупвачи, спекуланти и други келеменца недос@@ни като този на снимката, които натискат за "свободен" пазар за да блажат от въздуха.. махаме ги от схемата и всичко си идва на мястото.

Ако някой ми обясни, каква точно полезност вкарват в пазара търговците на ел.енергия, ще съм му много благодарен. Нито производствените мощности са техни, нито преносната мрежа. Просто едни кърлежи по веригата, които трябва да печелят и то много. Ай сиктир. Целия свят стана само посредници и прекупвачи. Далавераджии.

В Английско преди енергийният пазар да изплиска легена ситуацията беше такава: Тяхното ДКВР определя таван на цените за краен потребител, над които енергийните дружества не могат да ти продават газ и ел. енергия, плюс такса пренос. На пазара се подвизаваха над 70 енергийни доставчика (в момента са около 60 щото много от малките дадоха фира през пандемията)- както големи масити като Скотиш Пауър, Бритиш Газ и тн, така и много малки независими дружества. Тези дружества имат различни тарифи с различни цени за потребителите ,в зависимост в кой край на държавата живееш, в колко голяма къща, по какъв начин ще плащаш - , с предплатени електромери, газомер, месец за месец за фактическо потребление ири фиксиран директен дебит, дали си на фиксиран договор , за година , две , три , пет или си на стандартна променлива тарифа , следваща промените на пазара на енергия. Та главното предимство беше , че се конкурираха с цените за потребители, които са на фиксирани договори за година две и тн, и които плащат с директен дебит. Тоест продаваха на цени доста под тавана , определен от техния енергиен регулатор, в зависимост кой доставчик избереш и каква тарифа хванеш на "промоция" от фиксираните сметките ти можеха да варират с около 1000 паунда и нагоре годишно . От друга страна доставчиците са задължени да те уведомяват, ако имат по-ниска тарифа, от тази на която си в момента, както и когато фиксираният ти договор изтича и кога ще те прехвърлят на стандарта променлива тарифа. А може и да си смениш доставчика по всяко време, ако си намериш по-изгодна тарифа.Има сайтове за сравнение на различните доставчиците, които показват и различните им тарифи към дадения моент. В момента понеже енергийния пазар е капут и никой не предлага цени, по-ниски от тавана ,определен от техния регулатор, а всички продават на тавана, е е по-изгодно да си седиш на променлива тарифа, а не да сключваш фиксирани договори, ако ти е изтекъл предишния.

Последно секретар или секретарка?