Какво представляват редкоземните метали и защо се търсят?
Това е група от 17 елемента - 15 сребристо-бели метала, наречени лантаниди или лантаноиди, плюс скандий и итрий
Обратно в новинатаКоментари - Какво представляват редкоземните метали и защо се търсят? | Бизнес.dir.bg
Коментари
Кой храниш бе муньо....????Хранил..той...цървул вотра употреба...галош селски...анадолските дервиши да те нахранят...
Значи освен че уредиха избиване на украинци, като финансираха нацисти, сега САЩ ще ги и тровят? Така се оказва. Браво на Зеленски! Велик... клоун. Ето в какво са най/прости хората - в това кого избират за лидер.
"Поради тази причина развитието на сектора е свързано със здравни и екологични регулаторни пречки." Което обяснява защо Украина. Не че е богата на такива, просто БлекРок могат да си позволят да насерат и да си тръгнат.
Малко се пресилва значението на редкоземните елементи/метали/ в съвремената техника.Подобно на пресилването на значението на свръхточните оръжия във военното дело.С ХИМАРС и АТАКАМС можеш да поразиш 5-10-20 радара,командни пункта,летища но не и да нанесеш съществени загуби на разсредоточени стотици оръдия,танкове и ракетни установки.Още маршал Жуков на въпроса на Сталин за танковете и самолетите отговорил " 50 обикновиннш гаубици на километър фронтова линия" /на 20 метра оръдие с 50 снаряда на всяко/! И от Тигрите са останали само димящи развалини!Та и със скъпите и сложни оръжия с редкоземни елементи работата е същата - срещу 50 обикновени снаряда от желязо!!!
редкоземни? В рядка кал ли ги намират?
за редкоземните, напишете една статия за ценните метали, които Канада изнася от България с криминално сключен договро от правителството на Борисов.
Преди войната Северна Корея е била почти цялата индустрия. Обаче след примирието (няма нирен договор) в Южна Корея са се захванали здраво за работа и сега са светлинни години пред Севера и без да разчитат на природни ресурси. СССР и Китай са ги взели под крилото си още преди гражданската война. Япония например също няма много ресурси, а е от най-проспериращите страни.
Един от най-големите митове е, че Япония е просперираща държава. Имат технологии но и също и невероятно неравентство. Токио е бляскаво обаче истината е в малките улички където живее населението и мизерията е като тукашната. Ако не и по-зле. Втория мит е, че Северна Корея е доста по-развита от Южна. Само един факт - по консумация на твърд алкохол Южна Корея е на едно от първите места. Чудя се дали е от добър живот, хахахаха
Някой е отворил учебника по химия да ни замерва с цитати. Става въпрос за манган, никел, алуминий, платина, кобалт, сребро, бор, берилий, хром, волфрам, всичките използвани за легиране на стоманите, катализатори, легиране на машинни масла, ферити и прочее употреби. А да и неодимов магнит, като най-силният От някой номер нагоре 70 мисля всичките са радиоактивни с редки изключения, повечето лантаноиди също
А някой пък въобще не го е отварял и ръси глупости наред! Къде слагаш, алуминий, никел и сребро! То си е казано още в името - редко-земни. Т.е. дрещат се рядко и са във форми различни от метали или скали. Повечето са маст от т.нар, керамики и са в доста сложни форми, което определя тудния начин за добиването им. С развитието на нанотехнологиите РЗЕ намерехо огромно приложение при различни детектори и вещества с необичайни форми. Гледал ли си "смарт гласес", които променят цвета си в зависимост от различни фактори като: осветеност, напрежение, налягане, натиск и др.?
Абе ДиРа, робот ли търка коментарите или някой ,,редкоземен журналист,, :))))))))))))
България подарява редкоземните си метали на Канада като репарации от Студената война.
Най- редките са Тиквоний, Шиший, Кокорчий, Тъпий и т.н. от таблицата на Парламентарий!
"....някои са по-разпространени от оловото, например, но обикновено се откриват в малки количества по земната кора." Значи, това ще рече че не образуват находища, които да осигуряват добива им в промишлени количества със сегашните технологии. Такива елементи се наричат дисперсни.
Търсят се щото са редки и скъпи. Едно време им викаха редки метали, сега понеже гугъл транслатора го превежда редкоземни и трябва да се нагаждаме по английския. Малко по малко ще изчезва българския и най много да остане кирилицата за да изписваме английските думи на кирилица ше ги ева у европедалите :)
Когато се разделят двете Кореи, на северната се пада планинската част. Те и за това от време навреме си имат проблеми с опустошителни наводнения. Нооо, преди няколко десетилетия се оказва, че в планините има концентрирани находища на редки елементи за стотици трилиони долари. Та първи Китайците и руснаците се усетиха и ги прибраха под крилото си.
Тези в Украйна са крайно нерентабилни.Затова и Путин предложи тези в своята част,в Донецк. А иначе руснаците в Сибир добиват леснодостъпни в огромни количества минерали.
развитието на сектора е свързано със здравни и екологични регулаторни пречки - е затова се добиват в страни от третия свят и там където корупцията заменя еко нормите
Защо не се споменава редкоземният елемент Бокий, който у нас се среща главно в Банкя, но също така може да бъде намерен на някои футболни стадиони, както и в повечето държавни институции. Цената му в момента се определя в лева, но скоро ще се търгува само в евро.
На кратко ... има ги на всякъде, но добивът е много енергоемък и много мръсен ... за това могат да се добиват рентабилно само при туземци с евтина енергия ... капиш.
късно е либе за китка,раша завладя находищата към които имаше апетит от сащ,и сега ще има яко бацкане на европандишпаните с цените,раша продава на сащ,сащ като верен партньор на ес ни продава демократично с тройно ддс,и те такабаце със зеления гущер дека сеги ша повръща милиардите,а в раша има доста от тия редките метали които си седят мирно и тихо под земята и само чакат цените да се вирнат като на магарока