Коментари - Как най-лесно се имитира работа в офиса | Бизнес.dir.bg
Коментари
Ебаси мизерното копеле трябва да съм, за да прекарвам 8 часа в имитиране на дейност. Това е по-лошо от Сизифов труд, бе! Няма и два дни да издържа.
Когато възнаграждението не е пропорционално свързано с количеството и качеството на работата, е естествено да има такова явление. По силата на трудовия договор се плаща на час, а не на свършена работа. Работника, така или иначе си дава един от найценните ресурси времето, ако вземе и да харчи, мисъл, калории, дрехи, обувки, личен телефон, личен компютър и т.н., то тогава може да се получи елементарна математика, че колкото повече работи, толкова повече губи. Нали всеки трябва да търси своята ефикасност, т.е. прихода да е по-голям от разхода. И накрая .така работника по-малко се изморява, диша по-забавено и намалява въглеродния си отпечатък. Особено важно е това молкия ринг където е нискоемисионна зона.
Забравяте най-често срещания начин за имитация на работа: бързото ходене в офиса с телефон в ръка, все едно някой ви пише по "важни служебни неща" !
При нас в АЕЦ-а времето се разпределя така: 2 часа сутрин сладки приказки на кафенце. После отиваме да си купам храна. После 4 часа обядваме и обсъждаме тези дето ни изкарват заплатите. Накрая 1 час си ровим в телефоните и чакаме да цъкне 16:00 и да изскубем с мръсна газ.
Тъпотии на квадрат. Ако има такъв човек, това е проблем на мениджмънта, който не знае как да раздава задачи и да следи за изпълнението им. Или пък е някой връзкар, на когото никой нищо не може да му направи. И най-тъпата част е със слушалките - абе хора, вие да сте работили някога в опен спейс, където всеки нещо говори?
Дирът ни учи как да се затрием, така ли да го разбирам? Иначе сериозно 35 години имитираме работа, резултатът - колапс на държавата.
Имах колега, който всеки ден идвал на работа с флашка с филми. Набиваше си слушалките и започваше да гледа екрана втренчено. Мърсдаше мишката почти като рефлекс. И прехвърляше работа на другите, защото е зает. Хванаха го. Оставиха го на работа, защото беше зет на един от директорите. Същият "случайно" спечели томбола с награда кола :) Изобщо онази рефинерия до Бургас е място където можете да видите много подобни скатавки. понякога се чудя как изобщо функционира това място с подобен вид назначавания. След 2 години работа там напуснах с най-голямо удоволствие. Последните дни имах физически повик да повръщам. Да, толкова е зле рафинерийката ни! Но пък на номера ще се научите!
+++ НХК Бургас в момента е такава шуробаджанащина, че онова по социализма е нищо. Добре че има 30-тина стари работника, които все още я карат. След тях ще е само купчина желязо.
В момента? Винаги е било така. Създават дъщерни фирмички за да крият данъци. Наемат децата и зетьовете си. Смешното е, че има дават 2 000 лв. заплата и онези си вярват, че са някакъв елит в града. Помежду си си надъхват като си потвърждават, че всички ги гледат със завист когато се качват в служебните автобуси. Станах свидетел на две тьотки как обсъждат новата мега-гига-пета яка нова кола,, с която "избила рибата". Така ме впечатиха с величаенето ѝ, че ми стана интересно какво пък толкова сие купитал прокъсната тьотка..... оказа се "дачия". Да, много е ниско нивото на това място. Сега ги продават. Дано влезе някой, който да ги разнищи и изпоуволни. Толкова симулиране на работа.... никъде другаде на съществува гарантирано!