Индонезия и Малайзия започват битка в защита на палмовото масло

ЕС планира постепенно да преустанови използването на горива, базирани на тази суровина

Обратно в новината

Коментари - Индонезия и Малайзия започват битка в защита на палмовото масло | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Ако повечето хора спрат да набиват боклуците, пълни с палмово масло, няма да има нужда да се забранява. Няма човек на тази земя, който да има нужда да яде бисквити, вафли, разни видове шоколадови барчета, бонбони, Нутела, разни производни на маргарините, боклучаво сирене и да не продължаваме. Никой не ни е виновен. Просто въпрос на желание.

>> Няма човек на тази земя,... WTF?!? 146 милиона души в Африка биха били радостни да имат нещо повече на трапезата си от 740 калории дневно (средностатистическата граница между съществуване и гладна смърт). 7 милиона сомалийци ще умрат от глад, с вероятност 98%, до края на 2023. Какви вафли, какви мазни банички... твоето си е направо цинизъм! Световното производство на палмово масло за 2022 се оценява на 69 милиарда долара. Очакваното свиване е с 24 милиарда. За справяне ЗАВИНАГИ с глада (изграждане на напоителни системи, залесяване и засяване на устойчиви култури) в шестте най-засегнати от глада страни са необходими 5 (пет) милиарда долара. Ако това започне тази година, то ще спаси поне 130 милиона от гладуващите днес. Дори само преработката на ставащите "излишни" около 15 милиона тона палмово масло в макар и нискокачествен хранителен продукт ще осигури храна за да останат тези хора живи поне още една година. Приемете го така - ще останат живи и повечето НЯМА да емигрират към Европа.

не е толкова еднозначен. Има доста наситени мастни киселини, но от друга страна непредизвиква толкова свободни радикали. Всичко е въпрос на баланс. Тук виждам вероятна конкурентна борба срещу палмовото масло.

ЕС да вземе да го забрани да се влага в храните! Ама не им стиска да намалят толкова много печалбата на тия убийци!