Коментари - Гърция "изхвърля" зелена енергия заради недостатъчен капацитет за съхранението ѝ | business.dir.bg
назад

Гърция "изхвърля" зелена енергия заради недостатъчен капацитет за съхранението ѝ

Рязък скок в производството на слънчева енергия и рязък спад в търсенето на електроенергия през Великденските празници. Цените се понижиха силно до нулеви или отрицателни стойности

Обратно в новината

Коментари - Гърция "изхвърля" зелена енергия заради недостатъчен капацитет за съхранението ѝ | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1

Коментари

Ето за това говорихме , за безсмислието на зелени бемнени и лайняни енергии. Същата нерентабилност са и Електрокарите еднодневки кръстени електромобили. От всичките абсурди обаче една групичка хитреци натрупаха трилиони долари печалба. Продадоха на идиотите сладолед гледан през витрина. И ето красота токът поскъпна 5.пет пъти защото се изхвърля не се съхранява и балъците плащат общи части от 90% загуби. А батериите които спрягат са още по голям боклук и от зелените енергии. Един ще печели идиотите ще плащат. Честити благини.

Дано да пуснат АЕЦ Белене.

Искат после помощи дирниците Да ги закриват Само смотани новини оъ трети цижански държави

се състои в това далаверата да не спира. Основен мотор е далавераджийката Урсула. То не бяха вируси, ваксини, бустери, ограничения, маски и сега хита борба с климата. Никой от ЕК не отчита, че намаляването на СО2 ще доведе до обезлесяване. Зеленчукопроизводителите нарочно палят слама да дими в оранжериите си за подсилване на растенията. Никой в ЕК не отчита какво ще се случи, когато повърхностния слой на Земята остане без СО2. За този момент явно са приготвили друга далавера.

комбинацията на вдъхновена алчност с глупотевина превръщат света в голямо сметище в китай части от ВЕИ перките започнали да ги слагат в пътищата а панелите не знам къде ще ги завират

Неправилно е зелената енергия да се включва като основна в енергийната мрежа. Това води до разходи за транспорт, а лятно време и до конфликт с енергийната система. Тя ще е ефективна ако се акумулира и ползва на место и при нужда да се включва в енергийната система. Акумулаторите все още са много скъпи. Може да се акумулира енергия с тежести. Работата ще тръгне, ако се използва за получаване на водород от електролиза на вода. Проблем е че няма разработени евтини и леки бутилки от композитни материали за съхраняване и акумулиране на водород!. Може и да се разработи система за трупане на енергия с химическа батерия до алуминиев трихидрид или магнезиев дихидрид.

Още през ноември 2016 г. японското екоминистерство предупреди, че до 2040 г. страната ще създаде 800 хил. тона отпадък от соларни панели и че не може да се справи с това количество. През същата година Международната агенция за възобновяема енергия изчисли, че вече има 250 хил. метрични тона отпадък от соларните панели по целия свят и че до 2050 г. количеството ще нарасне до 78 млн. метрични тона. панелите съдържат опасни и понякога причиняващи рак материали, като олово, хром и кадмий. Работещите панели са покрити със стъкло и са съвсем безопасни. Когато стъклото обаче се счупи или панелът бива увреден, тези опасни вещества могат да изтекат. Ветровете и дъждът могат да счупят соларните панели и съдържащите се в тях вредни за здравето вещества да изтекат в почвата, откъдето да отидат във водната система. Ветрогенераторите са: • произвеждат инфразвук и убиват хиляди насекоми, прилепи и птици • този инфразвук вреди на здравето. • Шумни са • струват много скъпо. • не произвеждат постоянно ток и на тях не може да се разчита. • пречат за развитието на земеделието, заграбват и унищожават плодородна земя. • Перките емне могат да се рециклират и създават огромни количества токсичен боклук. Съдържат трудните за добиване редки метали неодим, празеодим и диспросий. Вятърните турбини отделят много опасен газ, разрушаващ екосистемата, като Германия е най-големият замърсител в Европа. Химикалът се използва като изолатор в компонентите на вятърните турбини и изтича в околната среда при експлоатацията им. Той е определен като най-силният парников газ в света. Всъщност серният хексафлуорид е 24 000 пъти по-вреден за климата от въглеродния диоксид. След като навлезе в атмосферата, са необходими над 3000 години, за да се разложи, според доклад на немската медия Таггесшой. • Там където има перки няма пчели няма птици няма насекоми тоест няма добив така е при нас в Шабла

журналята не попитаха това европейскя представител по климатичните въпроси?...а всъщност той не им отговори в конкретика(когато го питаха) на нито един въпрос - само общи приказки

Основен проблем на "зелената" енергия е, че не се нрави на Русия и у нас още е пълно с някакви соц експерти дето не я обичат и я плюят от сутрин довечер.

Когато политиката вземе връх над техниката недоразуменията вземат връх над разума и логиката. По - просто: Къде тук видя комунизъм бе тъпак?

Ние пък сме щели да им изнасяме ток от новия ни АЕЦ.

Ами няма проблем. Ще изнасяме. Знаеш ли разликата? Аец прави ток постоянно. Няма днес, няма нощес. Постоянно. И може да се регулира.

като работил 9 години в Аец ти казвам НЕ МОЖЕ да се регулира или работи на 90 - 100% или 0, МОЖЕ да се регулира газова централа

Предполагам, че говориш за работа в нашия аец а? Да ти кажа, че явно нищо не си научил за тия 9 години. Може да се регулира без проблем. Просто за нашия не се налага защото ни трябва постоянно на 90-100%.

Не, неможе да се регулира. Мощността може да се намали до 90 %. Навремето по тази причина гръмна АЕЦ Чернобил, опитвайки се да намалят критично ниско мощноста на реактора.

Основен проблем на "зелената" енергия е, че я има като не ти трябва, а като имаш нужда от нея я няма. Това не е стабилен източник и няма как да е гръбнак на енергийната система, а само допълнение, и то при съответното регулиране.

когато имаш слънчева енергия рябва да имаш и как да я съхраняваш за да я използваш при нужда олкова е просто

ако произвеждат 80-90% процента от тока. Трябва да се мисли за батерии, като тези язовири, които през деня качват вода, а през нощта я спускат. Тозо така наречен гръбнак на икономиката е всъщност гръбнака на корупцията.

Точно, за пример нашия ПАВЕЦ Чаира, който няколко години стои строшен след ремонта на Ту-тууу. Дори да работеше пак има проблем, там има 1 гигават мощности за 10-12 часа, какво правим зимата, ако в продължение на дни може да няма никакъв добив от соларките?

е 10% - това не е гръбнака, като разход може и да е. Тец-овете могат да карат на газ. Ние останахме единствените тука да се тровим. А тоя стои строшен, щото няма далавера.

Това просто не е вярно. При изобиле от соларна енергия има пряка необходимост от енергия за климатизация, а и съвпада с нормалното работно време, т.е. производствени мощности. Много от предприятията нямат балансиращи товари (производство на газове, дестилирана вода, топлинни акумулатори и др.) и не я използват. Свободният пазар е решението. Ако редовно имам достъп до безплатна енергия, аз бих намерил за какво да я ползвам.

Е тук е ключа де- РЕДОВНО. Не е редовно. Иначе и аз бих ползвал безплатно.

Ти и аз няма как да имаме достъп до безплатна енергия. Първо трябва да влезе в мрежа високо напрежение, да се "пренесе " до някъде, после да се понижи пак до ниско напрежение за да дойде до теб и мен. А, и трябва да се поддържа честотата от 50 херца. И за всичко това трябва да платим през цената на тока. Няма как да е за без пари.