Коментари - Енергийни приоритети: Коя е печелившата формула за България? | business.dir.bg
назад

Енергийни приоритети: Коя е печелившата формула за България?

Разговаряме с Костадин Сирлещов за пречките и спешните мерки, които трябва да предприемем

Обратно в новината
| Автор: Диди Александрова

Коментари - Енергийни приоритети: Коя е печелившата формула за България? | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1

Коментари

Зелените разбират само зеления цвят на доларите. Всичко останало е шменти капели. Изсичат се гори, там, където имаше дървета и градинки в междублоковите пространства, се сече, за да се строят висоооки блокове, а в най-плодородните почви (че е по-лесно) бучат панели. Как ще се рециклират, на принципа, след нас и потоп. За яките перки, да не говорим. Ходи им вярвай, че са загрижени за някого или за нещо.

Когато крайната дата за великият преход беше 2030 г., най-зелената нация в Европа беше една на 3% зелена. След началото на войната и търсенето на нови източници на енергия вместо да се започне усилено преминаване към зелената енергия всичко се отложи за до 2042 г. , като в последствие и тази дата се отложи за до 2050 г. Приоритети? Никой в Европа няма приоритети по отношение на прехода защото такъв няма. "Защо бизнесът все още гледа на зеления преход в България с недоверие" Не гледа с недоверие, гледа с нагласата, че това ще са ненужни разходи. Бизнеса се дърпа за едни 20-100 лв. увеличение на МРЗ с вечната реторика как ще фалират заради това, та какво остава за инвестиция за стотици хиляди или милиони? Отделно не всеки може да сложи панели по покрива на сградата си. И цялата работа не е толкова преход колкото частично намаляване на разходите си. С между 20-50%, а за остатъка си на каквото друго може.

тя зелената енергия много полезна. Унищожаваме де що има плодородна и сгодна земя за да засадим панели. Ей на сутринта хората протестираха срещу унищожаването на 8000 дка пасища за да отгледаме панели.Само че нека теи детоги засадят да си ги адат и да не искат месо, жито зеленчуци.

Е, как коя? Свещи, Газени лампи и печки с дърва с въглища, по заможите с газови котлони и газови печки! Лятото - айляк!!!! -)))))

На първо място ни трябват лидери, които мислят за благото на България. След това всичко ще си дойде на мястото

Стига с тия платени и антибългарски статии!!! Разбиха цялата енергийна система, за да си натъпчат гушите!!!

Адвокат-''специалист по всичко''.Тъпанари с тъпанарите. Всичко беше нарисувано-Белене,потока газ и готово.Сал тези ''специалисти'' не разбраха.

Рано или късно студения синтез ще ни позволи да ползваме неизчерпаеми източници на ел.енергия. На теория и ядрените централи го правят, но процеса ще стане по евтин и надежден в близко бъдеще. Тогава всички солари и ветрогенератори ще станат излишни заедно с всички високотехнологични и енергоспеставащи уреди като лед лампи и четотни регулатори. Просто няма да ни пука колко енергия харчим. Сегашното развитие на индустрията е тупик, безсмислена надпревара за спеставане. Икономията е майка на мизирията, вложете усилия не в пестенето на енергия а в понижаването на стойността й.....

Колкото и странно да звучи енергийната сигурност и независимост на България се решава от хора и институции в чужбина. В БАН преди повече от десетилетие е разработена технология за добив на електроенергия от сероводорода в Черно море, койот на практика е неизчерпаем защото непрекъснато се увеличава, а освен това вреден за природата и морските обитатели. Енергийните гиганти обаче правят всичко за да не се реализира на практика тази технология. Тотова би нанесло огромни промени в ползването на фосилни и други енергийни източници. "Енергията изразходвана за извличане на сероводорода и за работата на цялата инсталация за производство на електроенергия е по-малко от 10% от енергията, която се добива от извлечения сероводород, а освен товасе добиваи сяра". "Оперативно технологията има предимство пред всички традиционни методи за добиване на енергия, термоцентрали, ядрени централи, които са инертни и не могат лесно да бъдат включени или изключени. Сулфидната централа може да бъде включена или изключена в рамките на няколко минути. Така че ако се наложи да се увеличи захранването на една енергийна система тя може да се включи и обратното". Това каза проф. Венко Бешков, Института по инженерна химия при БАН, в предаването "Бизнес старт" на Блумберг ТВ Бъкгария с водещ Христо Николов. Проф. Бешков е бивш заместник-министър на околната среда коментира дали е възможно сероводородът в Черно море да се превърне в енергия. Заедно с д-р Владислав Христов и доц. Красен Станчев е работил по проект за използване на сулфидите от дълбоките води на Черно море.

Енергийни приоритети: Коя е печелившата формула за България? формулата е -КЮМЮР

опъни си една сергия и продавай.

Е неква врачка или хвърля на боб. КВО Е СТРАТЕГИЧЕСКО ПРОГНОЗИРАНЕ? Платена Давос пропаганда ли? Това ли правите в дирника вече за шекели?

Горите, после се чудете що водата намалява. Продължавайте да ръсите соларки където ви падне, че хубави корупционни схеми има. Продължавайте да не обработвате земята и после се чудете що нищо не иска да расте.

в тая дупка дето я изкопаха мините, толкова голяма, че се вижда от Марс.

Хайде стига с тези зелени глупости, малко по-надолу писахте как Гърция е спряла 30 гигавата соларки заради излишъка от енергия. Независими можем да сме само ако имаме още два реактора по 1000 мегавата плюс няколко ТЕЦ, работещи с наши въглища, всичко друго е зелени мечти.

Точно така Подкрепям