Коментари - Диаманти за всяко момиче, или как синтетичните камъни започнаха да изместват естествените | Бизнес.dir.bg
назад

Диаманти за всяко момиче, или как синтетичните камъни започнаха да изместват естествените

Колкото и да поевтиняват диамантите, за цената на едно бижу има още много фактори

Обратно в новината
| Автор: Елена Савова/БТА

Коментари - Диаманти за всяко момиче, или как синтетичните камъни започнаха да изместват естествените | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Минимално изискуеми 4000 келвина и 10 гигапаскала, 100 000 атмосфери, хахаха, някой си е купил шлифовани стъкълца

Да уточним. Синтетични диаманти израстват в среда от Метан и ниско налягане. Рядко постигат повече от 0.2 карата. Нямат нищо общо с синтеза на диамантени структури при висока температура о налягана /колана преса и диамантена наковалня./ Не говорете глупости само защото си мислите , че разбирате.

Глупостите идват от теб , никакъв проблем за диамант над 0,2 карата аз лично купих 2.6 карат с много висока чистота и цвят преди 7 м а изборът беше ОГРОМЕН

преди няма и месец, и "ефектите" ама грам не закъсняха!

какво намират хората в една, макар и бляскава, дрънкулка! Къде по-вълнуващо е за тези пари да обиколиш света, да се запознаеш с различни култури и древни исторически паметници, да вдишаш от духа и ароматите на далечни държави и да пробваш кухнята им, а защо не и да намериш приятели там... Пък другите типажи, дето за един часовник биха дали €50К и за какво? Че мери времето с точността на атомен часовник ли? Или че изглежда точно като 1000 пъти по-евтината си реплика? Но разни хора, разни идеали...

да вметна, че брачна връзка и вечност не бива да се поставят в едно изречение.

Диамантите били инвестиция... според онези, които ги продават.

Цената на ювелирния диамант е толкова реална колкото и цената на цапаница от Пикасо. Даже биткойна е по-реален от диаманта или мазалото на Пикасо. Просто защото биткойна бързо можеш да го продадеш и после да си купиш нещо с получените пари. А диамант или картина можеш само да се надяваш да намериш дебил комуто да ги продадеш без голяма загуба и процеса ще отнеме много време.

естествените и произведените от човек диаманти се различават. Естествените съдържат азот и апециалист може веднага да ви каже, кой какъв е. Иначе, на обикновен човек може и стъкло да му сложат, пак ще е ок.

Нищо подобно. Да, естествените съдържат малко азот и това може да се останови в лаборатория но не и по отражението на светлината както правят бижутерите. Като цяло лабораторните диаманти са “по-чисти” от естествените, с повече блясък, и без никакви примеси. Пазарът вече е толкова омешан че 20% от малките камъни до 1 карат в света са лабораторни. В гривна с 10 камъка, 2 са средно лабораторни…

Защото естествените се формират при много по-високи температури и налягане в земната кора. При лабораторните дори има микрочастици графит. Наличието на азот се установява спектроскопски с прост уред който измерва спектъра на поглъщане. Освен азота, при изкуствените трудно се получава и качествено оцветяване. Най-скъпите естествени камъни са с различно оцветяване - сини да речем.

Скоро джамджиите ще питат "дограмата с нормално стъкло ли я искате, или с диамантено с 10% надценка".