Българската индустрия е на второ място по растеж в ЕС
Заместник-министърът на икономиката Ирина Щонова каза, че очакванията са до края на текущата година в страната ни да бъдат инвестирани 1,8 милиарда евро
Обратно в новинатаКоментари - Българската индустрия е на второ място по растеж в ЕС | Бизнес.dir.bg
Коментари
Апсолютни лъжи!Украинците които са във война са с най-добрата икономика в ЕС ВЪПРЕКИ,ЧЕ НЕ СА ЧЛЕНКА НА ЕС!!!!ЕСГЕЙСКИТЕ У.РЕПКИ НИ СЪСИПВАТ!!
Кой ги е измислил тия глупости? 1.8 млрд.евро инвестиции? В какво? Нови мини за злато в Родопите ли? Или нови заводи за преработка на боклук? В успелите държави толкова пари влагат за строежа на жп.линия или магистрала за една година. Това са нищо пари. Истинските чуждестранни инвестиции заобикалят България. Идете в Сърбия, Турция, Румъния дори Македония - там хората строят заводи и развиват производство. У нас няма такова нещо реално. Статистика-стъкмистика може да я направи всеки. Накрая аз на очите си ли да вярвам или на статистиката и цифрите там. Докато в България властимащите не проумеят че държавата трябва да се включи на пазара на труда и да създава компании и производствени мощности дотогава нищо няма да се промени.
рагледайте каква е индустрията и ще видите износители на суровини в добива на земни и подземни богатства та те правят числата! И в БГ-то остават едни заплати и едни отпадъци, те дори тия дето добиват минералните ни залежи изнасят и пръста щото така са се договорили по времето на Иванча черния!
Един човек беше казал : "Има три вида лъжа - Лъжа, Нагла лъжа и Статистика" ... който познае човека , печели дъфка с косъм !
Бай Асен таз година затвори 20 буркана с компот , а миналата само 5 ... значи има ръст от 400% !!! Хер Щайнер таз година произведе 10 000 машини за леката индустрия, а миналата само 9 500 ... значи има ръст от 5% !!! Е смазахме ги - къде са 400%, къде са 5% ??? Велики сме , нема спор, една индустрия едни производства едно чудо е , всеки го вижда !!! ;):):)
Щонова, спри с демагогията и маркетинга, дай нещо по-конкретно като данни, иначе си същата като останалите идиоти из властта които ни правят на идиоти... https://www.nsi.bg/sites/default/files/files/pressreleases/KeyInd2023-07_YR8LQ6J.pdf Нещо не виждам приказките които ги приазва министърката в цифрите от НСИ, сега на кого да вярваме, на БНБ и цифрите или на приказки ей така подхвърлени из медиите... Докато народът не спре да търпи, бъдеще за децата няма да има ! А идиотите ще ни правят на идиоти.
Ебаси, почнахме да гоним руските отрепки и отрязахме руския "евтин" и държавата взе да върви.
Добре де, значи със служебни правителства е по-добре от с редовни, щом има такъв ръст.
Произвеждат Москвич 05 като само прещамповат китайските надписи с руски
това щеше да е най радващото заглавие за копейките.
На хартия звучи супер. Но какво значи на практика - в България почти няма индустрия, малкото мастодонти, които имаме са военните заводи. Понеже заемат голям дял от мижавата ни цялостна индустрия, сега като произвеждат снаряди на 3 смени и "българската индустрия хвърчи". Няма заводи за машини, коли, електроника...
Цеховете за ширпотреба от азиатски тип ,работещи на ишлеме ,при трисменен робски труд на заплата близка до минималната ,били "индустрия4.Зеленият наркоман сигурно им е донесълот белото на тези и не знаят какво говорят
Каква индустрия може да има държава в която има крадене на бизнес ? Просто е строиш заводче и ти идва покана да запишеш за съдружник някох депутат Не се ли съгласиш с фалшиф нотариялен акт ти преписват заводчето на чуждо име и вече не е твое
България нема индустрия. Само НРБ имаше индустрия, построена ни лично от правешкия простак и БКПто. Наш тъй, копейки?
Че БГ минималната заплата е 2 пъти по висока от руската минимална ( щото знам че тези дето плюят са копейки за това го пояснявам )
Опитах се да разбера за каква Индустрия става въпрос,но не пише. Наркотици,проституция и крадене на чужди пари.
Българската индустрия произвежда само оръжия за Украйна, нищо друго. България е тотален вносител на храни и стоки повечето от които са боклуци и отрови. Превърнаха ни в един огромен пазар, в които запада си изхвърля това, което там не се консумира.
престанете с тези ужасни новини за бг орките . Напишете че нашата индустрия фалира или пък е унищожена за да не получат инфаркт путинските помии
Това е краварска пропаганда. Ние, путинистите, не одобряваме България да просперира, а Русия да поробва чужди народи и земи.
"България става все по-атрактивна за чуждестранните инвеститори и се надяваме да продължаваме да предизвикваме интерес, като предвиждаме да изградим индустриални зони, за да предоставим по-добри условия за нашите партньори", каза още Ирина Щонова. Да, продължавайте да плащатае на българските граждани по 2000 лева заплати, на длъжност, за която в чужбина се получава двойно и тройно. Пречете на профсъюзите, че току виж, решат да се погрижат и за правата и условията за работа на хората. Срам и позор за вас, г-жо.
Дрън-дрън! Броят новите магазини на германските вериги за ръст на икономиката. А това си е чист грабеж!
И тая ли е умно-красива? Щото тия колкото са умни, толкова са и красиви... Имам една кола, купувам с втора и обявявам 100% ръст в автомобилособственичеството. Съседът има 3 коли, купува си още 2 и е мнотото зад мен по ръст, независимо, че вече има 5, пък аз 2, т.е. колкото него, ама преди това.
Хе-хе. Игра с процентите,а? Втори в ЕС след Румъния. А за Европа сме трети - след Румъния и Албания. Нормално - на ниска база процентите изглеждат големи. На реални стойности - последни в ЕС.