2024 - рекордна година за вятърните централи при китайска доминация
Необходимо е подобряване на механизмите за издаване на разрешителни, на преноса по мрежата, за да се върви в крак с глобалната тенденция за електрификация
Обратно в новинатаКоментари - 2024 - рекордна година за вятърните централи при китайска доминация | Бизнес.dir.bg
Коментари
Който го може, го може. Една от целите на правителството на Китай е реинвестиране на профита от преди робския труд, а днес е нормален труд на китайския народ. Инфраструктура, пътища, бързи жп линии, язовири, даже усвояват пустинната Гоби. От производители на бамбукови пръчки, колела, стенни часовници, усвои всички технологии, образова народа си, в момента е лидер. Да китайските деца, младежи, инженери са умни, за разлика от нас могат да произведат ветрогенератори, самото управление, приключване към мрежата е нова технология, даже дали е съвсем измислена, но за разлика от Испания, са умни, проектират, дизайнират, произвеждат. За разлика от нашите инженери дето евентуално могат да инсталират китайските изделия. Преди цялата система е била полуавтоматична, говорят си по телефона когато нарасне консумацията сутрин пускат ВЕЦ-а, има ТЕЦ-ове в готовност при пикове почват да помпат... Днес при такива чипове Водните централи са без персонал и работят автономно без човешка намеса, сами се отварят шлюзове, пускат турбините, синхронизират и поддават ел енергия колкото е нужно. Ако има умни хора, но без далавера би могло и слънчевите централи, вятърните гридове да работят като хората. Но ако няма нужда разкачваш ги и работят на празен ход или гасиш. Не като Испания, сложено насила, няма мениджмънт просто всичкия ток задължително да се продаде , в Китай не е така.
От зелените шантави идеи печели Китай. Тука са забранени ново поставяне на ветрогенератори.Кой сложил сложил.
по цял свят инвестират във вятърни и соларни централи, само тук пещерняците оше мечтаят за аец и тец. Много скоро ще внасяме скъпо ток, който другите правят без пари, и ще ръфаме кюмур, щото всичко за което се произвежда с ток, ще е по-евтино да се внася, вместо да се прави тук.