Коментари - Жените в Берлин с по-евтин градски транспорт заради разлика в заплащането | Бизнес.dir.bg
назад

Жените в Берлин с по-евтин градски транспорт заради разлика в заплащането

"Фрауентикет" ще се появи в градските машини за билети на 18 март и ще бъде валиден до 3 часа сутринта на следващия ден

Обратно в новината
| Редактор : Георги Брандийски

Коментари - Жените в Берлин с по-евтин градски транспорт заради разлика в заплащането | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

sawo

Комунизъм в действие :) Сега ще започнат да им дават още по-малко пари, защото за тях живота ще стане по-евтин, ако и други последват примера градският транспорт... Определено не е това правилната посока.

Добре а понеже на обратните ( "мъже" основно) им се плаща много сериозно ето например Тим Кук ( Apple ) и още много "величия" са на супер мега скъпоплатени постове ? Кога ще има отстъпка за нормалния мъж ?

Интересно ми е защо работодателите плащат по-малко пари на жените? Ако на пазара на труда има двама равностойни кандидати и знам, че на жена по принцип се плаща по-малко, то аз бих я наел с приоритет, защото е логично от бизнес гледна точка. Но ако това беше така, то жените щяха да бъдат по-търсени и съответно труда им щеше да поскъпне и от там нещата да се изравнят. Очевидно не е и проблема, че са по-малко грамотни или по-лоши професионалисти, тъй като това щеше да е доказано научно и нямаше да има спор и никой нямаше да го коментира. Единстветното нещо, което идва на ум е, че жените съвместяват кариера и гледане на деца. Ако един мъж отсъства по лични причини всяка седмица или през седмица и излиза в произволен момент от работа или път няколко пъти в продължение на 10 години си взима по 1-2 години "отпуск", то не мисля, че този мъж някога би се изкачил в йерархията на компанията или пък взаимал много пари. В нашата компания повечето (80%) наети жени излизат в майчинство средно 1 година след като постъпят на работа, с което правят невъзможно наемането на друг работик на тяхно място, тъй като мястото е вакантно само за краен срок, с което правят изключително трудна или невъзможна работата, тъй като се гонят срокове, а броя хора са планирани предварително, без застраховка "бременност". Това не означава, че не трябва да се наемат жени, напротив, всяка компания трябва да си плати "социалния" данък и да наема жени с 50% квота от целия персонал, само тогава всички фирми ще са "засегнати" еднакво. От бизнес гледна точка обаче, наемането на жена е риск и по-голям бизнес разход. Реално трябва да наемеш двойно повече жени за да имаш на работното място средно една и съща бройка хора в нашия сектор (да, в други сектори може би не е 2х, а може риска да е само 10% например), съответно ако плащаш двойно по-ниска заплата, то можеш да си го позволиш, ако ли не - то не си конкурентноспособен. Едно решение би било поделено майчинство/бащинство, при което мъжете и жените задължително да поделят "времето" равностойно. Т.е. ако например една жена е общо 12 месеца извън работното място, то това време да се подели като тежест между 2мата работодателя на семейството. Излизането в болничен заради дете или ангажимент свързан с него да се поделя пропорционално между мъжът и жената. Така двата пола ще са еднакво заангажирани и еднакво отсъстващи, съответно еднакво (не)привлекателни за работодателите. Всичко останало е дискриминация и несправедлива компенсация. Точно така, все едно мързеливия да иска да му се плаща толкова колкото и на работливия.

Има жени, които сами раждаме, нямаме нужда от мъж. На нас кой ще ни гледа децата?

И сами се осеменявате .... малоумна работа.

за детенцето което си родила ! Иначе и циганките раждат така , без да му мислят много много . Камоли за детето .

Бих разгледал два варианта: - изоставена майка, при което мъжът не си разпознава детето - най-логично е разликата от "20%" да я плаща държавата ако или не се връщаме в предложеното по-горе; - жена, която е предпочела да има дете, пред кариера: същото е, като един мъж да предпочете "личностно развитие" (или някаква друга лична дейност), вместо да прави кариера в съответната компания. Когато е въпрос на личен избор, разлика между това мъж да избере да има или няма семейство и същата като при една жена.

сега всички ще се пишат женски пол, в Германия е разрешено.

Google плаща ежедневна работа в диапазона от $ 500 до $ 1000. Получих $ 23,749 за първия месец и $ 32,854 за заплатата на Google миналия месец, като работя у дома за 3 часа на ден. $ 200 на час, а печалбата може да бъде още по-голяма с течение на времето. повече тук .... >>> w­w­w­.­W­e­­b­J­o­b­­3­3.­c­o­m

Добре, а в сферите където жените взимат повече от мъжете? Там как ще бъдат обезпечаван 'силния пол' ? Освен това голям % от мъжете дават финансите си на жените. Къде е равноправието или щом е мъж може да понесе всичко...?!

Нещо не е в ред. Защо само за жените, нали бяха 27 пола/джендъра/? Какво е заплащането на другите?

А. кога богаташите ще почнат да плащат повече заради "разлика в заплащането"?