Коментари - За пръв път от май 2010 г. Китай държи американски ДЦК за под $1 трилион | Бизнес.dir.bg
назад

За пръв път от май 2010 г. Китай държи американски ДЦК за под $1 трилион

Най-голям държател на американски съкровищни ​​бонове сега е Япония с $1,2 трлн.

Обратно в новината

Коментари - За пръв път от май 2010 г. Китай държи американски ДЦК за под $1 трилион | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Да диверсифицират облигацийте си? Да не би да са загубили вяра в долара? Чудя се защо.

журналята... на Български милион, милярд , билион, трилион На Английски милион, билион, триолион, квадрилион

Че как така чайниците не щат долари, я веднага ф-ките да се насочат натам да им обяснят тва онова.

Залезът на долара е еврото върви с пълна сила, това са необезпечени с нищо валути, които без военни операции по налагане на нов световен ред не струват нищо, освен това при лек проблем с послушанието управителите на системата на федерален резерв или централната банка на еврозоната могат да ви наложат санкцийки, блокировки, да свалят и обезглавят легитимно ръководство, справка Либия, оттук трябва да сте много самонадеяни, за да държите резервите си в такива институции с такава проблемна репутация

Либия и Ирак бяха наказани, защото си позволиха ада търгуват петрол срещу евро.

че всяка седмица Китай продава обратно на ФАЩ американски ДКЦ а на стойност 1 млрд. $ обаче простия соросоиден български либерал не вярва и не вярва. Дори сега няма ад повярва в тази новина. Все пак за него дир.бг е руски сайт :)))))))))) Масово всеки гледа тихо да се отърве от американски и европейски ДКЦ та а последните не искат да се разгласява щото ще стане още по лошо.

Ти да видиш! Значи инвеститорите бягали, защото американската държава щяла да им плаща по-високи лихви. Те големи филатропи били. хахах Направо е потресаващо, дори че се опитвате да дадето такова нелепо обяснение!

Връзката между облигациите и лихвите е обратнопропорционална. Когато лихвите порастнат, новите облигации ще са с по-добра доходност и инвеститорите ще предпочетат тях и цената на старите, закупени при по-ниски лихви, с по-ниска доходност пада. И обратното, ако лихвата пада, новите облигации ще са по-малко атрактивни, заради по-ниската си доходност и инвеститорите ще търсят тези с по-висока такава. По-старите облигации, чиято цена съответно расте. Не е нещо сложно. Просто трябва да се замислиш, как разсъждават хората подтиквани от алчността си :-D

"Основна причина за намалелия китайски интерес към американския дълг е политиката на Управлението за федерален резерв за повишаване на лихвените проценти..." Вярно, но не е основна причина. Китайците се поучиха от опита на руснаците и в светлината на очертаващото се противопоставяне между Китай и САЩ просто са поели курс на отърваване от вложените в американски ДЦК пари, които най-вероятно ще им бъдат откраднати (замразени, конфискувани) с едно простичко налагане на санкции. А за санкции повод винаги ще се намери. Другата основна причина е, че процесът на дедоларизация набира скорост и доларът (както впрочем и еврото) вече започват да се виждат в дългосрочен план като токсични активи.

от Хамериканците е ела ме ритни. Истината е, че техните ДКЦ та са токсични и още по лошо - вече никойн не вярва, че американците няма да откратднат парите и на други освен тези на руснаците.