Тръмп налага мита, но ги плащат амeриканците

Президентът е убеден, че воденето на преговори трябва да става от позицията на силата, съобщава германско издание

Обратно в новината

Коментари - Тръмп налага мита, но ги плащат амeриканците | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Топални глупости. Плащат американците, ама и парите от тези мита отиват в американците. В същото време търговците се насочват към внос от други места или към месни производители. Така че в крайна сметка основният губещ е този за който са митата.

точно печели САЩ с митат от 5,10 или25 % върху внос който самите САЩ не могат да заместят защото нямат производство на точно този внос и нито една компания не се върна до сега в САЩ.На всичкото отгоре получават контрамита от Китай , което автоматчно затваря и единстевнитя износ на САЩ за този пазар -а именно земеделския сектор в щатите който вече изпитва удара на митата например за соя, царевица някои меса .Да не говори за втечненият американски газ който беше ударен с 20 % мита и САЩ бяха лишени с един удар от китайския паза.А тези сегменти -втенчен газ соя , птиче месо ,познай кой ги зае вече/руските износители /

Митата отиват в бюджета, а ги плащат потребителите. Това си е директен данък който плащат самите американци.

Това всичкото, което си го написал са предположения според дебелите книги от едно време. Кой в крайна сметка ще се окаже основният губещ ще разберем от 2 до 5 години, когато освен краткосрочните ще излязат наяве и дългосрочните резултати и тенденции. Засега е видно точно това, което са написали цитиранити вестници. Държавата прибира митата, а те се плащат споделено от компаниите - вносители и крайните потребители - американци. Развитие на заместващи стоки - местно производство може да се очаква, ако вдигнат митническите ставки още повече, тъй като в момента дори и обмитявани, стоките произведени в Азия и Мексико са по - евтини от същите произведени в САЩ. По - скоро може да се очаква преместване на производства от Китай в други азиатски държави - Виетнам, Филипините, Индонезия, но това ще отнеме много време и финансов и логистичен ресурс. Съвсем отделна тема е доколко е възможно всички или поне по - голямата част от производствата изнесени в Китай през последните 2 десетилетия да се преместят в други държави. Китай отдавна се е превърнал във фабриката на света. Ще пожшвеем, ще видим.

Лъжлива статия. Като има мита влизат пари в хазната, а Американците започват да купуват местно производство, което е по-евтино. Всички печелят. Айде стига джендър либерал пропаганда.

ако американското производство /това което е останало/ , беше по евтино ,нямаше американските компании да се изнесат от САЩ още преди 30години.И никой не се върна до сега.

Ти четеш ли преди да пишеш? Нали точно заради това са митата. Много компании вече се върнаха, моля спрете с тъпата пропаганда и лъжи.

Да, ама местното производство, ако още го има е ще е по-скъпо от мексиканското с 5% мито.

Но по-качествено.

Значи трябва още да се вдигнат митата

Глупости плещят немските журналя!!! Да си погледнат държавата, че заради бабичката комсомолка стана за смях и на гаргите!!