Коментари - Шефът на Газпром обсъди в Китай доставката на газ от Далечния Изток и по газопровода "Силата на Сибир" | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Ето още един проект за който от години ни убеждават че нямало да бъде построен...

В китай има много пустинни земи. Ако американците продадат на китай технология за фракинг да се използва там, китайците ще имат толкова газ че няма да се сетят за сибирска.

Китай е най-активната страна в света по отношение на зелена енергия и електромобили. Какво ще стане в путиновата империя когато китай спре да купува газ просто защото няма да му трябва ?

Както върви ,слугинска на САЩ Европа ,може да остане на студ и да фалира икономически ,заради липсата на газ от Русия ! Китай и Индия ще прилагат всичко .

Без евро, какво ще правят? Ще ядат ряпа и ракети. Европа ще си набави всичко от други места. Не мисли европейците какво ще правят. Гледай алкохолиците от изток как ще се оправят.

Още един ватник закършил ръце за Европа.. Абе льольо - ти оскубаната ти Раша първо гледай. В Бурятия дето извират газ и всевъзможни природни богатства нямат пътища и канализация - газят кал и л---на и се топлят с дърва - животът е като в 18-19ти век, нашия обаче за Европа заплакал.

Кретен, иди във видинско и Монтанско , що ни пращаш в Бурятия, европеецо -пфуу!

Явно тъпаците платени от Путлеристан не знаят че Европа и Силата на Сибир нямат връзка и че това са различни находища. Очевадно не правят разлика между 38 млрд куб.м за Китай и 201 млрд куб м за Европа. Но тези 201 млрд куб.м. са едва 30% от потреблението на ЕС. Само че като гледам тенденцията нещата се променят съществено. Примерно Турция е намалила доставките от Русия с 36%, до 7,991 милиарда куб.м. За сметка на това е увеличила доставките от Азербейджан Алжир Катар и най-вече от САЩ, където нарастването е с 363% до близо 1 млрд куб.м. Цените на втечнения природен газ на международните пазари рязко паднаха през последните месеци, до под 140 долара за 1000 куб.м., но ние като зависими от руския плащаме по 240 долара. Та Газпром ще трябва доста да понамали цените за да не загуби пазарите.

Тръбопроводния газ винаги ще е по конкурентоспособен от втечнения такъв...