Седем причини, поради които следващият Google няма да бъде създаден в ЕС

Успехът на публичния фонд за иновации European Future Fund е под въпрос, необходими са по-дълбоки трансформации в ЕС, твърди икономист

Обратно в новината

Коментари - Седем причини, поради които следващият Google няма да бъде създаден в ЕС | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Малко перефразирано - 7 причини поради които следващия завод на Фолксваген няма да бъде в България? Или 7 са много?

Нашата Лебедова шия и досегашен еврокомисал по ИТ технологиите е брилянтна. Сега пък назначиха и любимата секретарка на далавери Симеонов за шеф на супер киберсгурността в БГ - след провала на НАП, за което си траят КАТО БЪЛХИ В ГАЩИ И ОСОБЕНО Пунта мара, 160-килограмовият суджук, който нарече набедения вълшебник и ще го вземе на работа. И ТОЛКОВА! НИКАКВО ЧУВСТВО ЗА ОТГОВОРНОСТ или съзнание какво се случи. ДА, в света се случват, НО ТАКОВА БЕЗОБРАЗИЕ НЯМА И УДИВЛЯВА света, но простите тикви в ГЕР(БКП) начело с най-голямата ДОРИ не разбират за какво става дума.

След Брексита английския език ще запази ли мястото си на основен език в ЕС?

Защо не може да има европейски Епъл? Ами много просто. Ако някой се опита да направи супер нов революционен като виждане компютър в гаража, ще дойде полицията и ще го арестува като терорист. Ако е дрон, затвора не му мърда. Да е говорим че ще му намерят 100 кусура започвайки че гаража не е регистриран като научен институт. В ЕО новите неща се убиват като неродени или току що родени. И като не могат да се родят малки, никога не могат да пораснат. Персоналния компютър се ражда в мазе, не в университет. Гугъл се ражда в главата на двама студента, не в ИБМ. Ако някой измисли суперкомпютър в гаража най-добре е да бяга от правосъдието в щатите. Има и още една причина -- няма начин да се роди нищо интересно в Европа, защото Брюксел е продаден на американските либита. Никога няма да се допуснат закони, които подпомагат нещо ново, което да конкурира САЩ. Тъкмо напротив. WhatsApp е роден от европейци. Linux e от европеец. (Но вече не е в Европа).

Причината е една - Америка няма да го позволи, а Европа е колонизирана от американските корпорации, които инвестираха много пари в това - ЕС да се управлява от идиоти.

Федерализацията на Европа върви със скоросттс на куц охлюв. След има няма век може и да стане. ЕС обаче не разполага с толкова време! След 100 години ЕС ще диша праха на Африка. Единствено спасение - пълна федерализация в много кратък срок, излизане от всички досегашни договори, собствена армия. Като казвам много кратък срок имам пред вид 5 - 8 години. Основна пречка - ще трябва преди това да се премахнат монархиите.

Европа отдавна е германска империя. Германия събира директно целия принаден продукт от държавите с евро. При останалите все още има някаква свобода, но са слаби (освен швейцария). Не защото САЩ е голяма се е родил там персоналните компютър, смартфона и тактилният екран. Родили са се в Калифорния защото САЩ е свободна страна и човек с изобретателността си може да стане нещо. В европа, ако не е близък с политиците, които я грабят с данъци , никой нищо не може да направи. И за да е близък трябва да се е подмазвал много време, т.е. да е дърт. И дори и дърт не може да го направи, трябва да е "институция". Кой от създателите на Гугъл , Еръл и Майкрософт го е направил като дърт и е бил добре свързан с партиите?

Този филм вече е прожектиран нееднократно. Видят ли се европейците организирани и силни неизбежно ги избива на дранг нах остен, преди към Ерусалим, после към Москва. Където съответно им набиват канечтата и те за известно време се кротват да грабят африканските си колонии, докато не ги засърби отново. Хубавото е, че тази история вече може да се повтори само като фарс. Лошото е, че за нас вече няма значение.

Глупава статия сте написал г-н Адриан Николов. Защото има два варианта: 1. Аргувментите ви не са верни и тогава европейският Google просто се задава на хоризонта. 2. Аргументите ви са верни (аз лично съм абсолютно съгласен с почти всички тях) и тогава европейският Google просто НЕ се задава на хоризонта. А статията е глупава, защото наред с верните ви аргументи, вие (като повечето икономически анализатори) се ограничавате до икономиката и финансите. Както сам сте написал фондът е помпозно озаглавен "Фонд за европейско бъдеще". Това съвсем не е случайно, а по-скорое показателно. За създателите му то е и най-важното. Те са в win-win ситуация, защото основната цел е политическа - и е в рамките на постепенното федерализиране на ЕС. А тя ще бъде постигната, независимо дали ще има успешен "европейски Google" или не. Да, някои и в двата случая ще си напълнят джобовете, но не това е важното. И успехът и неуспехът водят в посоката на федерализацията. Точно както и други подобни проекти, които изглеждат неразумни и/или наивно неосъществими. Като напр. Европейската армия.